Nowości


Wycieczka klasy 3 Email

         18 wrzesnia 2018 r. klasa 3 pojechała na wycieczkę do Klucz. Najpierw uczniowie odwiedzili placówkę Poczty Polskiej w Kluczach. Poznali logo poczty oraz różne rodzaje przekazów pocztowych. Utrwalili nawyki kulturalnego zachowania się w instytucjach publicznych. Zapoznali z instytucją poczty i pracą listonosza. Poznali drogę listu, paczki i innych przesyłek. Następnie odbyło się spotkanie z pracownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej gdzie zapoznali się z zasadami pracy bibliteki, poznali ofertę oraz zasad jej funkcjonowania. Z ogromnym zaangażowaniem przeżyli lekcję biblioteczną o zaufaniu (czytaj więcej)

           Na koniec wycieczki odwiedzili Komisariat Policji w Kluczachm, gdzie zostali zapoznani z pracą policjantów. Zwiedzili budynek komendy oraz  przypomnieli ważne zasady bezpieczeństwa.

 
Wycieczka klasy 3 do Olkusza Email

         4 października klasa 3 pojechała na wycieczkę do „Piekarni EMK Marek Kiełtyka”, tam poznali etapy powstawania pieczywa oraz obserwowali pracę piekarza, sposob wypieku chleba, poznali caly proces produkcji. Obejrzeli jak wyglada technologia wyrabiania ciasta i procesu pieczenia. Pozna;i maszyny i urządzenia piekarnicze. 
         Następnie uadli się na spotkanie z pracownikiem banku PKO BP –zapoznali się z zasadami pracy banku, poznali ofertę banku oraz zasad jego funkcjonowania. Największą atrakcią bylo zwiedzanie skarbca oraz nauka korzystania  z karty bankomatowej. Czas szybko im upłynął w przyjaznej atmosferze pracowników banku PKO BP. 

       

 
Udana wycieczka Email

                  Dnia 11 września 2018 roku uczniowie klasy 6 wraz z nauczycielami i rodzicami miło spędzili czas na polanie i boisku sportowym.
Najpierw były gry i zabawy na świeżym powietrzu, a potem uczniowie z wielkim apetytem jedli pyszne kiełbaski przygotowane przez rodziców.
Pogoda dopisała i humory również. Po skończonej imprezie klasowej wszyscy posprzątali teren i udali się do swoich domów.
Wycieczka była bardzo udana i z pewnością długo będziemy ją wspominać. Dziękujemy rodzicom za wspaniałą organizację.

 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM Email

         4 września 2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobra znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Zostały omówione zasady bezpieczeństwa związane z prewencją zachowań ryzykownych jak rozmowa z nieznajomym i wsiadanie do obcego samochodu. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

 
POWRÓT DO SZKOŁY Email

          Dnia 3 września 2018 roku na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Chechle odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Zgromadzili się wszyscy: przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, pracownicy ZSP oraz rodzice dzieci. Na samym początku odbyła się część oficjalna uroczystości z pocztem sztandarowym. Następnie Pani Anna Kotara -dyrektor ZSP- powitała wszystkich zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają podróż po świecie wiedzy i umiejętności.
         Pani dyrektor przedstawiła kadrę i plany na nowy rok. Odwołała się do motta, które brzmiało: „Nie straćcie z oczu obranego celu!”. Następnie podziękowała władzom i Pani Marii Sierka za odnowioną salę gimnastyczną. Na koniec Pani Kotara złożyła życzenia uczniom i nauczycielom.
Po zakończonej inauguracji uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 Email

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 (kliknij w link)

3 września 2018 r.

- Msza św. w Kościele Parafialnym p.w. N.N.M.P. odbędzie się o godz. 9.00.

- Spotkanie na sali gimnastycznej po mszy św.

Serdecznie zapraszamy!

 
ATRAKCJE NA WAKACJE Email

Atrakcje na wakacje Gminny Ośrodek w Kluczach zaprasza! (kliknij w link)


 
LEPSZA SZKOŁA Email

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły brali udzial w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "LEPSZA SZKOŁA".

 

 
WAŻNE INFORMACJE PODCZAS WAKACJI Email

KOMENDA WOJEWODZKA POLICJI W KRAKOWIE

116 111 - tel. zaufania dla dzieci i młodzieży (kliknij w link)

Bezpieczeństwo nad wodą (kliknij w link)

 

Więcej…
 
WAKACYJNE ŻYCZENIA Email

Życzymy wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania.
Życzymy wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi, nawiązaniu nowych wartościowych przyjaźni.

Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji zakończenia roku szkolnego 2018 (kliknij w link)

 
Internetowy Teatr "Bajki Robotów" Email

21 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość oglądania Teatru Internetowego z Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku pt. "Bajki Robotów" (czytaj więcej- kliknij w link)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 63