Nowości


Żywa lekcja historii Email

 
Obchody Dnia Patrona –Tadeusza Kościuszki Email

Apel

Śpiewamy

Przybliżenie postaci Tadeusza Kościuszki

Przemówienie pani Dyrektor

 1. Konkurs wiedzy dla klas IV-V i VI-VII dnia 17.04.2018r.

     
 2. Konkurs plastyczny dla klas I-III portret Tadeusza Kościuszki
     
 3. Konkurs plastyczny dla klas IV-VII Tadeusza Kościuszki na koniu
     
 4. Konkurs na prezentacje multimedialną: „Insurekcja Kościuszkowska”
     

  Podsumowanie Dni Patrona
  Jak co roku, również i teraz, obchodziliśmy bardzo uroczyście Dni Patrona.

  Zaczęły się one 17 kwietnia 2018. Najpierw odbył się uroczysty apel. Na nim dowiedzieliśmy się o Tadeuszu Kościuszce, jego życiu i działalności. Usłyszeliśmy nowe wersje aranżacji piosenek o Wodzu Insurekcji kościuszkowskiej. Wspólnie śpiewaliśmy naszą piosenkę kościuszkowską.

  Potem braliśmy udział w „żywej” lekcji historii, na której słuchaliśmy ciekawych opowieści o kosynierach i powstaniu kościuszkowskim.

  Na kolejnej lekcji odbył się konkurs wiedzy w dwóch kategoriach:

  1. Dla klas IV-V.
  2. Dla klas VI-VII.

  Zanim zaczęły się zmagania konkursowe, uczniowie obejrzeli zwycięską prezentację multimedialną, której autorkami zostały: Zuzanna Lipa i Wiktoria Wiercioch z klasy V.

  Potem odbył się konkurs wiedzy, nad przebiegiem którego czuwało Jury.

  Po dwugodzinnych zmaganiach zwycięzcami tego konkursu zostali uczniowie klasy IVa: K. Ziaja i Jakub Tomza, a ze starszych klas Arek Piątek i Emil Rosikoń z klasy VI.

  W następnych dniach odbyły się konkursy plastyczne dla klas II-III oraz IV-VII.

  Ponadto odbyły się konkursy literackie na wiersz i pracę na temat: Jestem żołnierzem Tadeusza Kościuszki.

  Dnia 23 kwietnia 2018 podczas apelu zakończone zostały obchody Dni Patrona. Pani Dyrektor Anna Kotara wręczyła nagrody dla zwycięzców konkursu wiedzy, prezentacji multimedialnej, prac plastycznych i prac literackich.

        Ten pożytecznie i owocnie przeżyty czas pozostanie w naszej pamięci. Ponadto skłania do refleksji nad dzisiejszymi postawami młodych ludzi i pielęgnowaniem wartości takich jak: wolność, niepodległość, patriotyzm, służba innym ludziom.

  inf. Bożena Kliś

 
Spotkanie z Christopherem Westem Email

             

16 kwietnia uczniowie w kl. VI i VII wzięli udział w spotkaniu z Christopherem Westem, mówcą i popularyzatorem teologii ciała w USA. Christopher wygłosił czterogodzinny wykład pt. „Nasze Ciało opowiada historię Boga”. Przedsięwzięcie został zorganizowane przez Instytut Dialogu Międzynarodowego Jana Pawła II w Krakowie.

inf. Magdalena Palska

 
Rajd „Przebiśniegom na spotkanie” Email

  

   

14 kwietnia 2018r. w sobotę odbył się 45 rajd pt. „Przebiśniegom na spotkanie”.

O 7:45 wyjechaliśmy autokarem spod szkoły do Kromołowa, gdzie zaczęła się nasza piesza wycieczka przez Okiennik-Morsko-Lgotkę aż do Kroczyc. Trasa wyniosła prawie 15 km.

O 14:30 wszyscy bezpiecznie wróciliśmy autokarem pod szkołę.

info. Monika Zalewska

 
„Dzieci dzieciom” Email

              

"Dzieci dzieciom!" - to akcja podczas której wolontariusze skupieni w Szkolnym Kole Wolontariusza działającym przy Szkole Podstawowej w Chechle przekazali na rzecz dzieci niepełnosprawnych zebrane zabawki konstrukcyjne. Ta wizyta miała na celu wspólne spędzanie czasu z dziećmi niepełnosprawnymi.

                                                        

 
Lekcja umuzykalniająca Email

    

12 kwietnia 2018r. w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach uczniowie klas IV-V wzięli udział w lekcji umuzykalniającej pt. „Dźwiękowy teatr przyrody” w wykonaniu muzyków Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach.

info. Monika Zalewska

 
Uwaga Uczniowie ! Email

     W dniu 16-20 kwietnia 2018 roku 

obchodzić będziemy w naszej szkole

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Tadeusza Kościuszki 

 

PLANUJEMY NASTĘPUJĄCE DZIAŁANIA:

 1. Konkurs wiedzy dla klas IV-V i VI-VII dnia 17.04.2018r.
 2. Konkurs plastyczny dla klas I-III portret Tadeusza Kościuszki
 3. Konkurs literacki dla klas II i III (wiersz o Patronie)
 4. Konkurs literacki dla klas IV-VII na temat: Jestem żołnierzem Tadeusz Kościuszki
 5. Konkurs na prezentacje multimedialną: „Insurekcja Kościuszkowska” (do 16.04.2018r). Prace oddajemy do pań E. Lazurowicz-Senejko i A. Wójcik-Kochańskiej.

Prace plastyczne i literackie oddajemy do 13.04.2018r. do opiekuna SU – Pani Moniki Zalewskiej i Pani Bożeny Kliś.

 
Wycieczka do trzech miejsc Email

Warsztaty literackie „Karolcia” w bibliotece

Bank PKO BP

W aptece – praca farmaceuty

  

W środę 12 kwietnia klasa III pojechała na warsztaty literackie do Gminnej Biblioteki w Kluczach. Czas w Bibliotece upłynął w bardzo sympatycznej atmosferze, dzieci opowiadały o przeczytanej lekturze, czyli książce Marii Kruger „Karolcia”, rysowały, pisały i rozwiązywały test. Zabawa była przednia, a dzieci bawiły się świetnie.

     Odwiedziliśmy też Bank PKO BP, a Pani kierownik oprowadziła nas i dokładnie opowiedziała o tym co należy zrobić aby rozpocząć przygodę z oszczędzaniem i co dzięki temu można zyskać. Uczniowie dowiedzieli się, iż liczarki do banknotów to urządzenia, które służą do mechanicznego, automatycznego liczenia banknotów. Dzięki swoim funkcjom, pozwalają oszczędzać czas i zwiększają wydajność liczenia. Eliminują również błędy, jakie mogą być popełnione przy ręcznym liczeniu banknotu po banknocie. 
               Okazało się, że najważniejszą cechą liczarek jest ich nieomylność. Gwarancja prawidłowego przeliczenia banknotów, pod względem ilościowym jest najważniejsza i decyduje o wiarygodności urządzenia. Nad prawidłowym odliczaniem czuwa czujnik detekcji podwójnych banknotów.

         Po odwiedzeniu Banku przyszła kolej na zapoznanie się z pracą farmaceuty. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom o maściach, kroplach, syropach i tabletkach, które pomagają im w walce z chorobą, opowiedziała także, że  ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur  leków na zamówienie. Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne

Podczas miłej pogadanki  Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz  że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania.

inf. Edyta Kidawa-Półkoszek

 
Nagrody rozdane! Email

Klasa III miała dzisiaj specjalnego gościa, Panią Kierownik Banku PKO BP oddział w Kluczach. Pani Kierownik przyjechała, aby osobiście wręczyć nagrody za udział w konkursie zorganizowanym przez Bank PKO BP Rabka-Zdrój" Cyberprzemoc. Zagrożenia w sieci". W konkursie wzięło udział 12 szkół, a wpłynęło 35 prac. Wyniki konkursu ucieszyły nas bardzo, ponieważ uczniowie naszej klasy znaleźli się na podium.

                                                           Gratulujemy !

inf. Edyta Kidawa-Półkoszek

 
GMINNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII – WYGRANY!!! Email

Występ

Wręczenie nagród

Dyplomy

          

10 kwietnia 2018 r. nasi uczniowie zdobyli I miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Konkurs odbył się w Kluczach i przystąpiły do niego wszystkie szkoły z naszej gminy. 3-osobowy zespół z naszej szkoły
w składzie: Mędrek Nikodem z kl. IVb, Pudełko Filip i Stachowicz Miłosz z kl. V przygotowywał się do niego bardzo długo i intensywnie. Najpierw chłopcy stworzyli prezentację komputerową w języku angielskim na temat „British music” – „Brytyjska muzyka”, a następnie przedstawili tą prezentację w języku angielskim przed jury
i uczniami i opiekunami z innych szkół. Zachwycili wszystkich swoimi umiejętnościami i profesjonalizmem. Oprócz tego, że świetnie poradzili sobie z wypowiedziami po angielsku, to przedstawili również scenkę muzyczną wcielając się w brytyjskich muzyków. Występ chłopców tak się podobał, że organizator konkursu poprosił o podobny show za rok. Chłopcom gratulujemy i dziękujemy za ciężką pracę.

inf. Izabela Milka

 
Dołącz do SKO Email

Będąc w SKO

- dla dzieci i rodziców

PKO Bank Polski wydaje materiały, które pomagają dziecku zrozumieć świat finansów oraz uczą je oszczędzania.
Są to m.in.:

 • opowiadanie edukacyjne skierowane do dwóch grup wiekowych:5-9 lat - "Przygody Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki, czyli dziecięcy przewodnik po świecie pieniędzy"  i 10-13 lat - "Kuba Pieniążek oszczędza na wielką podróż. Zacznij przygodę z oszczędzaniem",
 • „Poradnik dla rodziców”, który pomoże wprowadzić dziecko w świat finansów,
 • materiały edukacyjne „Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO- przewodnik dla dzieci i rodziców”, „ Apetyt na zdrowie – czyli o zasadach prawidłowego odżywiania, świadomym kupowaniu i niemarnowaniu żywności – przewodnik dla dzieci
  i rodziców” oraz „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”,
 • zestaw kolorowanek,
 • minisłownik finansowy,
 • gra „Sklep”,

- udział w konkursach

SKO to nie tylko edukacja. To także szansa na wygranie atrakcyjnych nagród.

TRZY RODZAJE KONT

SKO Konto dla Uczniów

W ramach programu SKO Twoje dziecko będzie mogło korzystać z konta, które jest:

ü  unikalne – daje możliwość korzystania z pierwszego przygotowanego z myślą o dzieciach nowoczesnego serwisu, który wspiera edukację finansową najmłodszych,

ü  atrakcyjne oprocentowanie – odsetki są kapitalizowane co tydzień, szczegóły na www.pkobp.pl/sko,

ü  bezpłatne – założenie i prowadzenie konta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami,

ü  bezpieczne – daje możliwość wypłaty jedynie rodzicom lub opiekunom prawnym lub za pośrednictwem nauczyciela.

  SKO Konto dla dzieci
Prowadzenie konta Bez opłat
Kapitalizacja odsetek tygodniowa
Dostęp Internetowy serwis dla dzieci

Jak przystąpić do SKO?

Jeżeli szkoła podstawowa w której uczy się Twoje dziecko uczestniczy w programie SKO PKO Banku Polskiego, wypełnij ulotkę Oświadczenie, podpisz je i przekaż nauczycielowi, który opiekuje się SKO w szkole Twojego dziecka.

Opiekunem SKO w naszej szkole jest pani Edyta Kidawa-Półkoszek.

SKO i co dalej?

Po ukończeniu 13 roku życia Twoje dziecko może kontynuować przygodę z finansami. Wystarczy w dowolnej placówce PKO Banku Polskiego zapytać o możliwość założenia PKO Konta Pierwszego.

Dzięki temu dziecko zyskuje następujące korzyści:

v  zachowanie dotychczasowego numeru konta bankowego i historii konta SKO Konto dla Ucznia,

v  kartę płatniczą, dzięki której ma dostęp do środków na swoim koncie przez całą dobę w Polsce i na świecie,

v  0 zł za prowadzenie konta,

v  0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie,

v  0 zł za krajowe przelewy internetowe,

v  0 zł za dostęp do usługi bankowości elektronicznej (PKO)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 60