Nowości


Niebieski Tydzień Email

   

   

 
Wystawa instrumentów naszych uczniów Email

           

 
Uczniowie z Chechła wśród laureatów! Email

                                                    

Dnia 22 maja 2018 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Olkuszu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie III Konkursu Poetyckiego im. Anny Piątek dla uczniów klas IV-VII Powiatu olkuskiego pt. „Ważne, ważniejsze, najważniejsze”.

Jego celem jest popularyzowanie poezji, rozwijanie u uczniów talentów pisarskich, wyczulenie na piękno języka polskiego i słowo poetyckie, a także rozwijanie lokalnych postaw patriotycznych.

O randze konkursu świadczy patronat Kuratora Oświaty w Krakowie, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, Starosty Olkuskiego oraz udział w jury znakomitej aktorki Anny Dymnej oraz znanych literatów; historyka i pisarza Olgerda Dziechciarza oraz poety, laureata wielu ogólnopolskich konkursów, Łukasza Jarosza.

Wśród prawie 60 nadesłanych prac komisja konkursowa nagrodziła 3 najlepsze prace oraz przyznała 7 wyróżnień.

Zwyciężczynią konkursu została Zofia Pacia, a wyróżnienie otrzymała Faustyna Palska. Obie dziewczynki są uczennicami klasy IVb. Opiekunem była pani Bożena Kliś.

Gratulujemy!

inf. Bożena Kliś

 
GMINNY NIEZAPOMINAJKOWY KONKURS RECYTATORSKI Email

                                    

Pokochać przyrodę jak Jan Paweł II.

Dnia 18 maja 2018 roku o godzinie 9.00, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach w ramach XVII Edycji Święta Polskiej Niezapominajki zorganizowała dla uczniów klas IV-VII konkurs recytatorski.

Myślą przewodnią był „ Motyw przyrody w prozie i poezji św. Jana Pawła II”.

Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Stachowicz –uczeń klasy V i Julia Zalewska-uczennica klasy VII. Julia wybrała poezję naszego wielkiego Polaka, tj. „Tryptyk rzymski”, natomiast Miłosz wygłosił fragmenty przemówień Papieża, poświęcone górom i morzu. Do konkursu przygotowała uczniów polonistka Bożena Kliś.

Wynik konkursu był dla nas miłą niespodzianką, gdyż zajęliśmy I i III miejsce. Zwyciężczynią została Julia Zalewska, a Miłosz Stachowicz został laureatem III miejsca. Uczniowie bardzo cieszyli się z pięknych nagród, które zrekompensowały stres i zdenerwowanie.

Na koniec uroczystości Święta Polskiej Niezapominajki nasi uczniowie jeszcze raz wygłosili swoje utwory.

Udział w konkursie był dla nas niezapomnianym przeżyciem. Pozwolił nie tylko bliżej poznać twórczość naszego papieża, ale przede wszystkim zrozumieć Jego przesłanie dla nas. Choć największym sentymentem darzył Jan Paweł II niezaprzeczalnie polskie góry, którym był najwierniejszy, trzeba przyznać, iż odniesienie emocjonalne Papieża było niezwykle głębokie do pełni przyrody. Obcowaniu Jana Pawła II z przyrodą towarzyszyła wrażliwość na piękno całości boskiego stworzenia. Ta wrażliwość była żywa i bardzo silna podczas całego pontyfikatu.

To właśnie ta franciszkańska fascynacja przyrody urzekła nas i pozwoliła zrozumieć, że kantyk całego stworzenia, którego jesteśmy cząstką, oddaje chwałę Stwórcy.

Sursum corda jest wezwaniem skierowanym do każdego człowieka, by przekraczał samego siebie, by szukał – jak mówi św. Paweł – „tego, co w górze”.

Swój osobisty stosunek do przyrody górskiej oddał Ojciec Święty bardzo wyraziście w Tryptyku Rzymskim, w którym zasygnalizował inspirujące znaczenie przyrody w szukaniu odpowiedzi na pytania o miejsce człowieka na Ziemi, sens istnienia i przemijania: „Co mi mówisz górski strumieniu? W którym miejscu ze mną się spotykasz? Ze mną, który także przemijam – Podobnie jak ty… Czy podobnie jak ty?” Kontynuując egzystencjalne rozważania, Ojciec Święty uzmysławia, iż przyroda nie tylko wzmaga w człowieku chęć poznania i uświadomienia sobie celu życia, ale również odzwierciedla różne etapy ludzkiego życia na Ziemi.

Tę „księgę przyrody”, jak nazwał Papież, otwiera się po to, by odczytać z niej mądrość. Bliski kontakt z przyrodą pozwala człowiekowi wyczytać najgłębszy sens istnienia świata.

inf. Bożena Kliś

 
Konkurs czytelniczy dla klasy I – III pt. „Napisz poprawnie tytuły bajek” Email

                            

W dniach 24-25.04.2018r. odbył się Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas I – III. Chochlik biblioteczny pomieszał tytuły bajek, dlatego zadaniem uczniów było poprawne ich zapisanie. Uczniowie klasy I poprawiali 9 tytułów, uczniowie klasy II – 10, a uczniowie klasy III – 12 tytułów.

W klasie I bezbłędnie podały tytuły dwie uczennice zdobywając po 9 pkt:

Natalia Sękala i Julia Nidzińska

W klasie II 10 pkt zdobyła Milena Kulawik, 9 pkt Alicja Pacia

W klasie III po 11 pkt otrzymali:

Lena Działach, Lena Czapla, Anna Kulawik, Milena Rudy i Leny Działach

Wszyscy laureaci otrzymali słodkie nagrody.

GratulujemyJ

inf. Renata Zawisz

 
Ogród Botaniczny i Park Doświadczeń Email

                                                   Ogród Botaniczny

   

                                                 

                                                      Obiad w restauracji

  

                                                      Park Doświadczeń

   

 
„OPERA BEZ OGRANICZEŃ” Email

Rynek Główny            W operze                                          Oczekiwanie na spektakl

              

                                                                         klasy V-VII

                              

W dniu 16.05.2018 r. uczniowie klas V-VII udali się do Opery Krakowskiej na spektakl pt. „OPERA B/O". Wycieczkę rozpoczęliśmy spacerem spod Wawelu na Rynek Główny, podziwiając Sukiennice, kościół Mariacki, Bramę Floriańską
i Barbakan, po czym udaliśmy się do gmachu opery. Czerwono-bordowy wystrój wnętrz, szklane ściany i windy zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. W spektaklu zaprezentowano fragmenty arii operowych: „Strasznego dworu”, „Carmen”, „Madame Butterfly”, „Wesołej wdówki” i "Don Giovanniego”.
Dowiedzieliśmy się o specyfice przedstawień operowych, o tradycji i historii gatunku, kompozytorach i śpiewakach,
o orkiestrze i dyrygencie, skalach głosu i talencie, o scenie, jej kulisach i widowni – jednym słowem, wszystko, co o operze powinien wiedzieć wykształcony nastolatek. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w McDonald’zie.

info. Monika Zalewska

 
I TEATR "PIOTRUŚ PAN" Email

W dniu 15 maja o godz. 9.00 uczniowie klas I-III obejrzeli transmisję spektaklu - „Piotruś Pan” z Teatru Maska w Rzeszowie.
Świat dorosłych jest czarno-biały. Tykanie budzika w świecie dorosłych oznacza tylko tyle, że już czas – czas spać, odrabiać lekcje, przestać zachowywać się jak dziecko…
W świecie dzieci tykanie budzika to sygnał, że zbliża się krokodyl i że gdzieś nieopodal na pewno są piraci. Kiedy więc uwierają cię ramy dobrego wychowania i rozsądku, wybór jest prosty – Nibylandia! Druga gwiazda na prawo, i prosto, aż do poranka. Wystarczy tylko chcieć. A ponieważ w Nibylandii wszystko jest możliwe, niewykluczone także, że pobyt tam sprawi, że dorośli na nowo odkryją świat baśni, a dzieci odnajdą się w świecie dorosłych.
Spektakl muzyczny z elementami tańca stworzony i wyreżyserowany przez Annę Nowicką, laureatkę nagrody za najlepszy spektakl w teatrach lalkowych w Łodzi, reżyserki spektakli zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych widzów.( http://iteatr.tvp.pl/36849117/)

 
Głosuj codziennie !!! Email

Każdy głos jest bardzo ważny. To od Was, zależy czy na terenie szkoły powstanie PODWÓRKO NIVEA. Głosujcie uczniowie, rodzice i wszyscy, którzy chcą pomóc szkole. Codziennie można oddać jeden glos z jednego adresu e-mail. Liczymy na Was.

Poniżej znajduje się link, który przekierowuje na głosowanie – Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Chechle:

https://podworko.nivea.pl/2018/lokalizacja/343-klucze

          

 
GMINNY DZIEŃ WOLONTARIATU Email

W dniu 9 maja 2018 r. nasza szkoła zorganizowała Gminny Dzień Wolontariatu pod hasłem „Wolontariat jako element działań profilaktycznych w środowisku szkolnym”.

   

 
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Polskie legendy i podania – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości” Email

           

W dniu 10 maja 2018 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny Polskie legendy i podania – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego. Celem konkursu było wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, propagowanie treści patriotycznych poprzez edukację plastyczną oraz popularyzowanie i wspieranie artystycznych talentów dzieci.

W konkursie wzięło udział 48 uczestników z 24 szkół. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej techniką pasteli olejnych na kartce formatu A3. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy III - Milena Rudy i Daria Półkoszek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 63