Nowości


Pamiętamy … Email

Klasa I i III

    

                    

Klasa V

 

 
„JESTEŚ TYM, CO JESZ” Email

   

   

           

W środę 8 listopada 2017r. w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia
i Gotowania.
Tego dnia hasło: „Jesteśmy tym, co jemy” nabiera szczególnego znaczenia, a fast foody, tłuste
i niezdrowe produkty, potrawy pełne konserwantów i wzmacniaczy smaku nie powinny nam przejść przez gardło.

Uczniowie przypomnieli sobie najnowszą wersję piramidy żywienia, zastanowili się nad tym co jedzą i czy w ich diecie nie brakuje ważnych składników.

            Najmłodsi w szkole zrobili zdrowe sałatki, a pozostali przyszli już z gotowymi, pełnowartościowymi posiłkami przygotowanymi w domu zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

inf. Monika Zalewska

 
Wycieczka Kraków - Wieliczka Email

Muzeum Lotnictwa w Krakowie

 

Kopiec Kościuszki

   

Wieliczka

   

 

Tężnia

   

Kraków - Wawel - Dzwon Zygmunta

     

W dniach 26- 27 października odbyła się dwudniowa wycieczka Kraków - Wieliczka. Uczniowie klas 4-7 pod opieką Pani Magdaleny Palskiej, Moniki Zalewskiej i Aleksandry Szatan zwiedzali podziemia Kopalni Soli
w Wieliczce, Muzeum Lotnictwa w Krakowie, katedrę na Wawelu, komnaty Królewskie.
Odwiedziliśmy również miejsce szczególnej czci i hołdu wielkiemu Polakowi i patronowi naszej szkoły Tadeuszowi Kościuszce - Kopiec Kościuszki oraz wszystkie stałe i czasowe wystawy dotyczące jego postaci. Ogromna frajdą dla wszystkich uczestników okazał sie by6c nocleg pod ziemią w Kopalni Soli w Wieliczce - w Komnacie Słowackiego. Wróciliśmy w pełni wrażeń, pięknych przeżyć i wyjątkowych doznań estetycznych.

inf. Monika Zalewska, Aleksandra Szatan i Magdalena Palska

 
X Edycja Wojewódzkiej Kampanii Społecznej NO PROMIL-NO PROBLEM w Szkole Podstawowej w Chechle Email

   

19 X uczniowie klas IV z wychowawcą i jednocześnie koordynatorem Panią Magdaleną Palską i wychowawcą klasy IV b Panią Aleksandrą Szatan już po raz dziesiąty wyszli na ulicę miejscowości na marsz trzeźwości. Podczas marszu towarzyszyli nam policjanci z KPP w Olkuszu oddział Klucze. Ubrani w czapki z logo kampanii w pięknym słońcu i z uśmiechem na twarzy, pełni zaangażowania nieśli przygotowane transparenty i wykrzykiwali hasła wyrażające sprzeciw względem prowadzenia pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych.

Wśród haseł przewodnich były:

„Jedziesz-nie pij; Piłeś – nie jedź”;

„Jazda i picie to złe równanie”;

„Szanuj swe życie moje kochanie”.

Uczniowie wraz z koordynatorem odwiedzili lokalne sklepy informując sprzedawców i klientów o przeprowadzonej akcji, proszą również by dzieciom i młodzieży do lat 18 nie sprzedawać napojów alkoholowych i papierosów.
Ludzie napotykani po drodze przyjmowali naszą akcję z aprobatą, często wyrażany w słowach akceptacji.
Przejeżdżające obok samochody hamowały, kierowcy czytali hasła i pozdrawiali uczestników przez podniesienie ręki.
Akcję jak co roku trwa i trwać jeszcze będzie przez dłuższy czas podczas zajęć z wychowawcami klas, apelu szkolnego, zebraniach z rodzicami.

Ostatnim etapem będzie udział w konkursach ogłoszonych przez organizatorów kampanii.

inf. Magdalena Palska

 
WAŻNE INFORMACJE Email

Zebranie z Rodzicami - 24.10.2017r. o godzinie 18:00.
Zebranie Rady Rodziców o godzinie 17:00.
Serdecznie zapraszamy

 
„Kopalnia Wiedzy o Cynku” Email

Dnia 17 października klasa 6 z naszej szkoły oraz klasy 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Rodakach odbyły nietypową wycieczkę do Bukowna. Tam od niedawna działa nowoczesna wystawa poświęcona górnictwu ziemi olkuskiej.

     

Podróż do Kopalni rozpoczęliśmy od zobaczenia maszyn górniczych zgromadzonych przed budynkiem. Następnie obejrzeliśmy seans audiowizualny pt. „Żywioły”. Wokół rozlegały się autentyczne odgłosy pracujących maszyn górniczych i hutniczych, które wraz z otaczającym nas półmrokiem sprawiały wrażenie jakbyśmy znajdowali się pod ziemią. Po seansie zapoznaliśmy się ze „Skarbami Ziemi olkusko-bolesławskiej”. Po przeciwnej stronie znajdowała się intrygująca instalacja interaktywna przypominająca „tunel czasu”. Obejrzeliśmy również minerały charakterystyczne dla naszego regionu. Kolejną strefą ekspozycji było „Górnictwo dawniej i dziś”. Dowiedzieliśmy się, jak kiedyś pracowali górnicy, na co byli narażeni, a nawet jak mieszkali. Chyba wszyscy zapamiętali, że ich patronką jest Św. Barbara. Znalazło się  coś interesującego również dla młodych chemików – w ciekawy sposób przedstawiony proces produkcji zakładu w „Sali Cynkowej”. Kolejnym punktem zwiedzania było przejście zrekonstruowaną bramą szybową do poziomu poddasza. Znajdowała się tam ekspozycja ze zbiorów ZGH „Bolesław” oraz instalacja poświęcona orkiestrze dętej. Na koniec wszyscy zgromadziliśmy się w sali kinowej
i obejrzeliśmy film dotyczący stanu dzisiejszego kopalń (już nieczynnych) w powiecie olkuskim. Dowiedzieliśmy się też, jak powstała Pustynia Błędowska oraz Stawy Czerwony i Zielony w Kluczach. Uczniowie z niezwykłą ciekawością zakładali okulary wirtualne, które sprawiały wrażenia przebywania w prawdziwej kopalni. Po wyjściu zrobiliśmy sobie wszyscy pamiątkowe zdjęcie. Składamy serdeczne podziękowania za przekazaną nam wiedzę obecnym i byłym pracownikom kopalni: p. Krzysztofowi Bonieckiemu, p. Jackowi Jochymkowi, p. Janowi Chojowskiemu i p. Ryszardowi Wnukowi. Za opiekę nad naszą grupą dziękujemy p. Małgorzacie Łaskawiec i p. Pawłowi Jandzie.

Organizatorkami wycieczki były: 

ze Szkoły Podstawowej w Rodakach – p. A. Banach i p. D. Kożuch,

ze Szkoły Podstawowej w Chechle- p. M. Latos

inf. Monika Latos

 
Teatr internetowy „Księga dżungli” Email

 

   

             W dniu 17 października o godz. 9.00 uczniowie klas I-III mieli mozliwość obejrzenia spektaklu pt. "Księga Dżungli”  z Teatru Arlekin w Łodzi.   Opowieść o chłopcu wychowanym przez wilki przygotowana wspólnie z Mistrzem Lalkarzem Teatru Narodowego Islandii, Berndem Ogrodnikiem. Czytaj więcej...

 
Akcja „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska” Email

Samorząd Uczniowski prowadzi akcję:
„Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”
Do końca października przynieś suchą karmę, puszkę, miskę smycz lub zabawkę dla psa lub kota. Zostaw je w wyznaczonym miejscu w szkole. Zebrane rzeczy zostaną przekazane do schroniska „Rafik” w Bolesławiu.

                                                                                                                                                              Dziękujemy!  

 
Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Edukacji Narodowej Email

Przygotowania do ślubowania 

   

Powitanie

   

Recytujemy, tańczymy, śpiewamy

       

Pasowanie

       

Bardzo ważnym momentem w życiu każdego małego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole w dniu 13 października 2017 r.
W tym roku szkolnym ślubowanie składało ośmiu uczniów. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu, tańca i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem. Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce!

inf. Anna Wójcik-Kochańska

 
Integracyjny wyjazd do Stadniny Koni w Małobądzu Email

   

W czwartek 5.10.2017 klasa IVb pod opieką Pani Aleksandry Szatan, Magadaleny Palskiej oraz czworga rodziców udała się na integracyjny wyjazd do Stadniny Koni w Małobądzu. Uczniowie mogli zobaczyć stajnie, konie różniej rasy, zaprzyjaźnione koty oraz wybieg dla koni. Na koniec udaliśmy się do pięknego, drewnianego domu położonego nad stawem, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie ugoszczeni ciepłą herbatą i ciasteczkami. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy, aby poobcować z przyrodą, zwierzętami i móc się w dalszym ciągu integrować z klasą.

inf. Aleksandra Szatan

 
Przedstawienie pt. „Wisła – Królowa polskich rzek” Email

  

  

Wizyta na poczcie

   

3 X 2017 r w Domu Kultury " Papiernik" w Kluczach zaprezentowano widowisko pt. "Wisła- Królowa polskich rzek", w którym wystąpiły grupy teatralne Gminnego Ośrodka Kultury w  Kluczach, w skład jednej z grup wchodzą uczennice naszej szkoły Julia Szopa i Wiktoria Bakalarczyk z  klasy V oraz Lena i Leny Działach z klasy III. Młodych wykonawców oklaskiwały zachwycone widowiskiem dzieci nie tylko z naszej szkoły, ale i z innych szkół naszej Gminy. W oczekiwaniu na powrót do szkoły zwiedziliśmy Urząd Pocztowy w Kluczach i  przyjrzeliśmy się pracy urzędników. Dzieci poznały zakres usług pocztowych oraz dowiedziały się jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu.

inf. Edyta Kidawa-Półkoszek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 55