Nowości


Wyniki konkursu NO PROMIL-NO PROBLEM Email

                            

W X edycji kampanii społecznej NO PROMIL-NO PROBLEM wśród laureatów są nasi uczniowie.

Kategoria literacka:

3 miejsce Faustyna Palska z klasy IV b

Wyróżnienie Natalia Giermala z klasy VII                                                   

Kategoria plastyczno-przestrzennej:

2 miejsce Jakub Jagła z klasy III

Wyróżnienia dodatkowe za estetykę lub ciekawe hasła:

Milena Rudy z klasy III

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Kalendarium wydarzeń – Biblioteka Powiatowa w Olkuszu Email

                                      

 
Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kluczach Email

 
Darmowa komunikacja ZKG „Komunikacja Międzygminna” dla uczniów Email

W okresie ferii zimowych wszyscy uczniowie mogą korzystać z darmowej komunikacji ZKG „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu. Uczniowie, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, mogą przemieszczać się bezpłatnie w obrębie gmin: Olkusz, Klucze, Bolesław, Bukowno.

                                                                      

 
Ferie zimowe 2018 Email

             

 
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018 Email

   

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018 obchodzić będziemy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. (WIECEJ)

 Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie z klasy VI przedstawili materiały dotyczące DBI 2018 na temat kultury szacunku w sieci.

Przedstawione materiały sprowokowały uczniów do dyskusji, dzięki temu zostały przypomniane zasady bezpiecznego korzystania z internetu, zasad netykiety oraz kultury i szacunku w sieci. Uczniowie sami wyciągnęli pozytywne wnioski przed feriami zimowymi, że zabawy i ruchu na świeżym powietrzu z koleżankami i kolegami nic nie zastąpi.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

 

 
MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 Email

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego. Do pierwszego etapu tego konkursu – etapu powiatowego, przystąpili następujący uczniowie z klas V – VII: Maja Gut, Zalewska Julia, Kamionka Julia, Giermala Natalia, Chobitko Illia i Stachowicz Miłosz. Zadania konkursowe były oparte na znajomości gramatyki i słownictwa angielskiego oraz czytania ze zrozumieniem. Do kolejnego etapu – rejonowego, zakwalifikowała się uczennica klasy VII – Maja Gut. Do tego konkursu Maja przygotowywała się z zagadnień leksykalno – gramatycznych oraz dodatkowo z lektury - historii Londynu. Niestety nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu, ale wszystkim biorącym udział w tym konkursie, a szczególnie Mai, gratulujemy i dziękujemy za chęci i pracę włożoną w przygotowanie się do tak trudnego konkursu.

inf. Izabela Milka

 
„POCZTA WALENTYNKOWA” Email

                                                      

Na korytarzu szkolnym jest umieszczona skrzynka na kartki walentynkowe.

 
Powiatowy konkurs pt. „Mały Mistrz Ortografii Przeglądu Olkuskiego” – etap szkolny Email

                 

W dniu 6 lutego 2018r. uczniowie z klasy II i III uczestniczyli w konkursie pt. „Mały Mistrz Ortografii Przeglądu Olkuskiego”- etap szkolny. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na napisaniu dyktanda, a druga na rozwiązywaniu zadań związanych ze znajomością zasad ortograficznych.

W etapie szkolnym:

1 miejsce zajęła Lena Działach

2 miejsce Lena Czapla

3 miejsce Leny Działach

Do kolejnego etapu gminnego przeszły te 3 uczennice z klasy III.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Etap gminny odbędzie się w Szkole Podstawowej w Kluczach 20 marca o godzinie 10:00.

inf. Agnieszka Jurczyk-Szatan

 
VI POWIATOWY KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA” Email

1 lutego 2018 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbył się finał VI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”, skierowanego do uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z powiatu olkuskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. Zadaniem uczestników I etapu było nagranie 5-minutowego filmu,  wykonanego na  nośniku cyfrowym: kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym, na którym uczeń czyta fragment wybranego utworu prozatorskiego. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 63 uczniów z 33 szkół z powiatu olkuskiego, w tym trzy uczennice z klasy VII: Julia Zalewska, Natalia Giermala i Julia Kamionka. Do finału zakwalifikowało się 10 uczniów, w tym nasza uczennica Julia Kamionka. Tym samym Julia została finalistką VI Powiatowego Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”.

Gratulujemy Julii i życzymy kolejnych sukcesówJ

                                                                           

inf. Renata Zawisz

 
Bal karnawałowy 2018 Email

Stroje karnawałowe

  

Prezentacja strojów karnawałowych

 

Wspólne tańce i zabawy


Karnawał (zapusty) to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Karnawał jest ściśle związany z tańcami, więc nie mogło ich zabraknąć również u nas. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwa radości. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, cyganek...
W konkursie na najciekawsze i najpiękniejsze przebranie karnawałowe, po krótkiej autoprezentacji, jury przyznało nagrody następującym uczniom:

w kategorii klas I-III:
I miejsca: Natalia Sękala - Kot
II miejsca: Jaś Żak – Kapitan Titanika
III miejsca: Amelia Tylec - Kowbojka
Wyróżnienie: Zosia Kramarska –      Czarownica

w kategorii klas IV -VI
I miejsca: Konrad Brodziński – Mumia
II miejsca: Zosia Pacia - Hermiona
III miejsca: Ola Woźniczko-Kobieta mafii
Wyróżnienie: Dominik Zalewski - Śmierć    


   Wspaniała muzyka sprawiła, że bawili się zarówno mali, jak i dorośli. Tanecznymi krokami chwalili się nawet nauczyciele. Do dyspozycji obecnych na balu była również wspaniale zaopatrzona kawiarenka z pysznymi babeczkami, upieczonymi przez nasze mamy, tostami, słodyczami i napojami. Z każdą chwilą zabawa nabierała tempa i dynamiki.
    Zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć z karnawałowych szaleństw.

                                                                                                                                             inf. Monika Zalewska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 60