Nowości


„MUZYKA I MAGIA” W OPERZE KRAKOWSKIEJ Email

Sukiennice                  Pomnik Adama Mickiewicz                              Opera Krakowska

                                 

W dniu 8.05.2018r. odbyła się wycieczka klas I-III do dawnej stolicy Polski - Krakowa.

Dzień rozpoczęliśmy śniadaniem na Bulwarach Wiślanych i zdjęciem ze Smokiem Wawelskim. Następnie spod wzgórza Wawelskiego spacerując ulicą Grodzką dotarliśmy na Rynek Główny. Obejrzeliśmy Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza i przypomnieliśmy sobie legendę związaną z kościołem Mariackim. Tutaj też wycieczkowicze mieli okazję, zakupić pamiątki. Następnie przechodząc Bramą Floriańską obok Barbakanu udaliśmy się prosto do Opery Krakowskiej, gdzie uczestniczyliśmy w spektaklu pt. „Muzyka i Magia”.

Profesor Badacz, przeniósł nas do nieznanej krainy, gdzie mogliśmy podziwiać sztuczki Czarodzieja Muzomagiusa.

Uczniowie odnaleźli tu motywy z trzech baśni: „Kopciuszka”,” Czerwonego Kapturka” i „Królewny Śnieżki”, które podane były w zabawnej, rozrywkowej formie.

Przepiękna scenografia, profesjonalna muzyka i bajeczni aktorzy, przenieśli wszystkich w magiczną krainę muzyki i baśni. Jak śpiewano w jednej z piosenek: „Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni”…

info. Monika Zalewska

 
Święto Konstytucji i Królowej Narodu Polskiego Email

   

    

    

Dzień 3 Maja jest nie tylko Świętem Konstytucji, gdy wspominamy uchwalenie niezwykle ważnego dokumentu dla naszego kraju i Europy, ale też dniem, w którym oddajemy cześć i chwałę Maryi, naszej Pani i Królowej Narodu Polskiego.

Dla upamiętnienia tego dnia w dniu 3 maja 2018 r. przedstawiciele Samorządu lokalnego z Panem Wójtem Norbertem Bieniem, sekretarzem Gminy -Panem Bogusławem Paś oraz dyrektorem GZO Panią Jarosławą Kraszewską, dyrektorami szkół i przedszkoli, Radą Sołecką, radnymi, jak również uczniami i młodzieżą szkolną zgromadzoną pod sztandarami szkół oraz wierni naszej parafii i okolicznych miejscowości, wzięli udział w uroczystej Eucharystii celebrowanej przez ks. Kanonika Marka Szeląga w kościele p w. Narodzenia NMP w Chechle.

Ucztę duchową, Eucharystię, rozpoczął proboszcz parafii, witając zebranych gości.    Na wstępie mszy za Ojczyznę, ksiądz Marek Szeląg wraz z zaproszonymi artystami Panią Agnieszką Zabrzeską- sopran zespół Wokalno-Instrumentalny „Ad dei Gloriam” i chór parafialny, wprowadził nas w tematykę miłości Ojczyzny, wiary i fundamentalnych wartości, które powinny cechować współczesnych Polaków. Następnie Ksiądz proboszcz wygłosił kazanie pełne głębokich treści i refleksji. Dzięki pięknym pieśniom i muzyce chóru parafialnego i Zespołu muzycznego mogliśmy przenieść się na wyżyny prawdziwie anielskie.

Artyści, których z przekonaniem można nazwać krzewicielami polskiej historii, kultury i sztuki, poruszyli nasze serca i umysły. Wśród utworów znalazły się najpiękniejsze modlitwy Maryjne i polskie pieśni patriotyczne wykonane przez artystów.

Czas spędzony na modlitwie i refleksji był dla nas dużym przeżyciem. Mieliśmy możliwość nie tylko oderwać się od szarej codzienności, ale także zatrzymać się nad sacrum czyli tym, co święte oraz nad wszystkim, co Polskę stanowi.

inf. Bożena Kliś i Magdalena Palska

 
AKCJA EKOLOGICZNA „SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY” Email

Nasz szkoła uczestniczy w Akcji „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”. Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania.

Termin akcji trwa od 16.04. 2018r. – 11.05.2018r.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 
Internetowy spektakl teatralny pt. „Chłopcy z Placu Broni” Email

Uczniowie klasy piątej mieli możliwość obejrzeć na żywo przez Internet spektakl teatralny pt. „Chłopcy z Placu Broni”.

Była to adaptacja powieści F. Molnara, która znacznie różniła się od wersji literackiej.

Reżyser nawiązał do historii Polski i Węgier, krajów powiązanych wspólną historią tą starszą i najnowszą.

Spektakl pokazał dzieciom, jak w różny sposób, w szerszym kontekście można odczytywać składniki świata przedstawionego w utworze literackim.

Forma przedstawienia była dla uczniów czymś nowym i wymagała bogatej wiedzy z różnych dziedzin, a także szerokiego kontekstu przedstawionych wydarzeń.

Na pewno wartości, które czytelnik może odnaleźć w książce, były także wyeksponowane przez twórców widowiska. Niezmiennymi cnotami dalej są: przyjaźń, lojalność, uczciwość i sprawiedliwość.

inf. Bożena Kliś

 
Wyróżnienie w konkursie na plakat :Landscape in Great Britain (Krajobraz Wielkiej Brytanii) Email

   

24 kwietnia zostały wręczone nagrody w konkursie na plakat Landscape in Great Britain (Krajobraz Wielkiej Brytanii). Wśród nagrodzonych była uczennica z klasy III Daria Półkoszek, która otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Warsztaty profilaktyczne Email

klasy I-III

   

Dnia 24.04 uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych nt. Nowych mediów. Pani Katarzyna Kurdyba edukator, specjalista ds. profilaktyki przeprowadziła spotkanie szkoleniowo-warsztatowe mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom ( między innymi od technologii informatyczno-komputerowej) i uświadomienie zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z mediów.

inf. Magdalena Palska

 
Konkurs czytelniczy dla klasy I – III pt. „Napisz poprawnie tytuły bajek” Email

W dniach 24-25.04.2018r. odbył się Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas I – III. Chochlik biblioteczny pomieszał tytuły bajek, dlatego zadaniem uczniów było poprawne ich zapisanie. Uczniowie klasy I poprawiali 9 tytułów, uczniowie klasy II – 10, a uczniowie klasy III – 12 tytułów.

W klasie I bezbłędnie podały tytuły dwie uczennice zdobywając po 9 pkt:

Natalia Sękala i Julia Nidzińska

W klasie II 10 pkt zdobyła Milena Kulawik, 9 pkt Alicja Pacia

W klasie III po 11 pkt otrzymali:

Lena Działach, Lena Czapla, Anna Kulawik, Milena Rudy i Leny Działach

Wszyscy laureaci otrzymali słodkie nagrody.

GratulujemyJ

inf. Renata Zawisz

 
Żywa lekcja historii Email

 
Obchody Dnia Patrona –Tadeusza Kościuszki Email

Apel

Śpiewamy

Przybliżenie postaci Tadeusza Kościuszki

Przemówienie pani Dyrektor

 1. Konkurs wiedzy dla klas IV-V i VI-VII dnia 17.04.2018r.

     
 2. Konkurs plastyczny dla klas I-III portret Tadeusza Kościuszki
     
 3. Konkurs plastyczny dla klas IV-VII Tadeusza Kościuszki na koniu
     
 4. Konkurs na prezentacje multimedialną: „Insurekcja Kościuszkowska”
     

  Podsumowanie Dni Patrona
  Jak co roku, również i teraz, obchodziliśmy bardzo uroczyście Dni Patrona.

  Zaczęły się one 17 kwietnia 2018. Najpierw odbył się uroczysty apel. Na nim dowiedzieliśmy się o Tadeuszu Kościuszce, jego życiu i działalności. Usłyszeliśmy nowe wersje aranżacji piosenek o Wodzu Insurekcji kościuszkowskiej. Wspólnie śpiewaliśmy naszą piosenkę kościuszkowską.

  Potem braliśmy udział w „żywej” lekcji historii, na której słuchaliśmy ciekawych opowieści o kosynierach i powstaniu kościuszkowskim.

  Na kolejnej lekcji odbył się konkurs wiedzy w dwóch kategoriach:

  1. Dla klas IV-V.
  2. Dla klas VI-VII.

  Zanim zaczęły się zmagania konkursowe, uczniowie obejrzeli zwycięską prezentację multimedialną, której autorkami zostały: Zuzanna Lipa i Wiktoria Wiercioch z klasy V.

  Potem odbył się konkurs wiedzy, nad przebiegiem którego czuwało Jury.

  Po dwugodzinnych zmaganiach zwycięzcami tego konkursu zostali uczniowie klasy IVa: K. Ziaja i Jakub Tomza, a ze starszych klas Arek Piątek i Emil Rosikoń z klasy VI.

  W następnych dniach odbyły się konkursy plastyczne dla klas II-III oraz IV-VII.

  Ponadto odbyły się konkursy literackie na wiersz i pracę na temat: Jestem żołnierzem Tadeusza Kościuszki.

  Dnia 23 kwietnia 2018 podczas apelu zakończone zostały obchody Dni Patrona. Pani Dyrektor Anna Kotara wręczyła nagrody dla zwycięzców konkursu wiedzy, prezentacji multimedialnej, prac plastycznych i prac literackich.

        Ten pożytecznie i owocnie przeżyty czas pozostanie w naszej pamięci. Ponadto skłania do refleksji nad dzisiejszymi postawami młodych ludzi i pielęgnowaniem wartości takich jak: wolność, niepodległość, patriotyzm, służba innym ludziom.

  inf. Bożena Kliś

 
Spotkanie z Christopherem Westem Email

             

16 kwietnia uczniowie w kl. VI i VII wzięli udział w spotkaniu z Christopherem Westem, mówcą i popularyzatorem teologii ciała w USA. Christopher wygłosił czterogodzinny wykład pt. „Nasze Ciało opowiada historię Boga”. Przedsięwzięcie został zorganizowane przez Instytut Dialogu Międzynarodowego Jana Pawła II w Krakowie.

inf. Magdalena Palska

 
Rajd „Przebiśniegom na spotkanie” Email

  

   

14 kwietnia 2018r. w sobotę odbył się 45 rajd pt. „Przebiśniegom na spotkanie”.

O 7:45 wyjechaliśmy autokarem spod szkoły do Kromołowa, gdzie zaczęła się nasza piesza wycieczka przez Okiennik-Morsko-Lgotkę aż do Kroczyc. Trasa wyniosła prawie 15 km.

O 14:30 wszyscy bezpiecznie wróciliśmy autokarem pod szkołę.

info. Monika Zalewska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 63