Nowości


Bal karnawałowy - informacje Email

                                                     

Zapraszamy serdecznie uczniów na bal karnawałowy, który odbędzie się w środę
31 stycznia 2018 r.

Klasy I-III na godz. od 15:00 do 17:00

Klasy IV-VII na godz. od 17:00 do 19:00

Mile widziane przebranie karnawałowe.

Będą tańce, zabawy i konkursy.

 
Ważna informacja Email

Serdecznie zapraszamy na Zebranie z Rodzicami,

które odbędzie się we wtorek 30 stycznia 2018 r. o godz. 17:30

 
Powiatowy Konkurs Recytatorski 2018 Email

Przygotowania do konkursu – losowanie kolejności

  

Rozpoczęcie konkursu przez Panią Dyrektor

   
   

Jury 

 

Uczestnicy konkursu

    
   

Wyniki i wręczenie nagród

   
   

Wspólne zdjęcie

Cała trójka recytatorek, które reprezentowały Gminę Klucze w XVI. Edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej, spisała się wspaniale! Emilia Cholewa ze Szkoły Podstawowej w Kluczach została Mistrzynią Recytacji Powiatu Olkuskiego w tym konkursie, Anna Wdowik ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie zdobyła trzecie miejsce, a Nela Dudek z Klucz otrzymała wyróżnienie. 

Opiekunką zwyciężczyni finału konkursu (czyli etapu powiatowego) jest nauczyciel Ilona Antos. Laureatkę trzeciego miejsca przygotowywała Bogumiła Barczyk, a uczennicę
z wyróżnieniem przygotowała Agnieszka Szarek.

Emilia Cholewa, Anna Wdowik i Nela Dudek to zdobywczynie trzech najlepszych miejsc w etapie gminnym konkursu, zatem tej trójce uczennic przypadł zaszczyt reprezentowania gminy w finale konkursu. 
Oto pozostałe wyniki recytatorów spoza gminy Klucze w etapie powiatowym:
Drugie miejsce zajęła Wiktoria Pasternak z Olkusza. Ponadto jury w składzie: Łukasz Jarosz (przewodniczący jury, polonista i poeta), Mariola Binek (nauczyciel języka polskiego w SP Rodaki) i Anna Wójcik-Kochańska (nauczyciel języka polskiego w SP Chechło) przyznało wyróżnienia: Antoninie Mittmann (Osiek), Bartoszowi Ćwik (Bolesław), Dorocie Kobylarz (Kąpiele Wielkie) i Katarzynie Szczęśniak (Gołaczewy).

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Edukacji Wczesnoszkolnej miał już 16. edycję. W tym roku odbywał się pod hasłem „Humor w poezji dziecięcej”.
Konkurs organizują wspólnie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu i Szkoła Podstawowa w Chechle, w której nad przygotowaniem konkursu czuwają nauczycielki: Eleonora-Lazurowicz Senejko, Anna Wójcik-Kochańska i Agnieszka Jurczyk-Szatan.
Honorowy patronat nad konkursem sprawowali: Małopolski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Olkuskiego oraz Wójt Gminy Klucze. Konkurs wsparli: Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Radna Gminy Klucze i Sołtys wsi Chechło Maria Sierka, Radny Gminy Klucze z Chechła Janusz Piasecki, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chechle Anna Kotara, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Jarosława Kraszewska, która na uroczystym zakończeniu konkursu reprezentowała Wójta Gminy Klucze, Referat Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Gminy Klucze (nagrody - gadżety promocyjne) oraz Rafał Jaworski, redaktor naczelny miesięcznika „Echo Klucz”, który sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.                                       

inf. Rafał Jaworski

 
„Królewna z drewna” – teatr internetowy Email

Uczniowie klas I-III obejrzeli transmisję spektaklu - „Królewna z drewna” z Teatru Lalek Arlekin w w dniu 11 stycznia o godz. 09.00.

„Królewna z drewna” to barwna, wierszowana bajka, oparta na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka. A zło czyha wszędzie – ze strony natury, ale i ludzi – bandy korników i bezwzględnych drwali. Dlatego Sosenka staje przed nie lada wyzwaniem, musi podejmować trudne decyzje i niezwykle szybko dorosnąć…(czytaj więcej)

 
Konkurs czytelniczy dla klasy III pt. „Dzieci z Bullerbyn” Email

Konkurs

Wyniki konkursu czytelniczego

                     

   10.01.2018 odbył się Konkurs Czytelniczy dla klasy III ze znajomości lektury autorstwa Astrid Lindgren „Dzieci
z Bullerbyn”. Udział wzięło 24 uczniów, musieli oni odpowiedzieć na 12 pytań: 6 zamkniętych i 6 otwartych, a także rozwiązać krzyżówkę składającą się z 16 haseł i hasła głównego. W sumie można było zdobyć 48 pkt.

Najwięcej punktów zdobył Stanisław Wdowik i tym samym zajął I miejsce.

II miejsce zajęła Daria Półkoszek, a tuż za nią uplasował się Tomasz Borok.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości tej pięknej lektury.

inf. Renata Zawisz

 
Orszak Trzech Króli Email

                                                     

 
Nowy rok 2018 Email

              

 
Życzenia świąteczne Email

                                                                               

Życzymy Wam zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia. 
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością. 
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka 
towarzyszy Wam przez całe Wasze życie.

 
Wigilia w klasach Email

apel

    

    

Wręczenie nagród

   

Wigilie w klasach

                       

                                               

       

                                                 

22 grudnia odbył się apel na którym Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne i noworoczne. Po czym udaliśmy się do klas na wigilię i spotkanie opłatkowe.

 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI” Email

                                                    

     Na ogłoszony przez bibliotekę konkurs wpłynęło 48 zakładek z klas IV-VII i 13 zakładek z klasy III. Jury, w składzie Monika Zalewska, Agnieszka Jurczyk i Renata Zawisz oceniało staranność wykonania, dobór materiału, praktyczność wykonanych zakładek i estetykę. Zakładka powinna być wytrzymała, a więc nie może być wykonana z cienkiego papieru, nie powinna też brudzić kartek brokatem czy innym źle wybranym materiałem. Powinna być estetyczna, aby czytelnik z przyjemnością z niej korzystał.          

   W kategorii klas starszych I miejsce przyznano uczennicy kl. IV b Faustynie Palskiej, II miejsce ex aequo przyznano Wiktorii Piątek i Illii Chobitko z kl. VI, III miejsce ex aequo zajęły Gracjana Sierka z kl. V i Aleksandra Krawczyk z kl. IV a. Wyróżniono prace Olafa Hyli i Julii Szopy z kl. V. Uczniowie ci zostaną nagrodzeni ocenami z Plastyki.

   Wśród uczniów klasy III przyznano I miejsce Tomaszowi Borokowi, II miejsce ex aequo Milenie Rudy i Darii Półkoszek, III miejsce ex aequo Juliuszowi Smętkowi i Amelii Tylec. Wyróżniono prace Anny Kulawik i Jakuba Jagły.

   Nagrodzeni uczniowie otrzymają słodki upominek.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wykonane prace, gratulujemy pomysłowości i staranności wykonania. Najładniejsze zakładki otrzymają uczniowie klasy I.                                    

inf. Renata Zawisz

 
Powiatowy Konkurs Recytatorski – etap gminny Email

Przygotowania do konkursu

 

Uroczyste rozpoczęcie

        

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

    

                                                     

         

Szkoła Podstawowa w Chechle była gospodarzem gminnych eliminacji XVI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej pt. „Humor w poezji dziecięcej”. Do konkursu przystąpili uczniowie z siedmiu szkół gminy Klucze - 21 małych recytatorów.
Występy młodych oratorów oceniało jury w składzie:Beata Sierka (naucz. języka polskiego w SP Klucze), mgr Monika Latos (naucz. języka polskiego w SP Chechło), mgr Mariola Binek ( naucz. języka polskiego w SP Rodaki).
           Na konkurs przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Jarosława Kraszewska, Radna Gminy Klucze i Sołtys Chechła Maria Sierka. Konkurs przygotowały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Chechle– Eleonora Lazurowicz-Senejko, Anna Wójcik –Kochańska i Agnieszka Jurczyk.


Tytuł Mistrza Recytacji Gminy Klucz
otrzymała
ANNA WDOWIK
Uczennica Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie,
opiekun – Bogumiła Barczyk
Tytuł Wicemistrza Recytacji Gminy Klucze
otrzymała
EMILIA CHOLEWA
Uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach
Opiekun – Ilona Antos
oraz
NELA DUDEK
Uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach
Opiekun – Agnieszka Szarek


Wyróżnienia otrzymali:
1) Jan Żak ucz. kl. II Szkoły Podstawowej im Tadeusza Kościuszki w Chechle, opiekun: Eleonora Lazurowicz-Senejko
2) Laura Kozioł ucz. kl. I Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie, opiekun: Dorota Kardynał
3) Krzysztof Mędrek ucz. Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydlinie, opiekun: Jolanta Kalarus
4) Anastazja Barczyk ucz. Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Jaroszowcu, opiekun: Krystyna Ogonek
5) Marcin Dominiak ucz. Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Ryczówku, opiekun: Sylwia Tomsia


Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Małopolski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Olkuskiego oraz Wójt Gminy Klucze.
Konkurs jest wspierany i finansowany przez Wójta Gminy Klucze, Radną i Sołtysa wsi Chechło-Marię Sierkę oraz Radnego wsi Chechło pana Janusza Piasekiego. Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Chechle zapewnia słodki poczęstunek. Patronat medialny nad konkursem sprawuje pan Rafał Jaworski Redaktor Naczelny "Echa Klucz".

inf. Eleonora Lazurowicz-Senejko

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 60