Nowości


Lekcja historii na żywo Email

Delegacja uczennic z klasy VI: Weronika Chabrzyk, Julia Dziechciewicz, Magdalena Klećko i Kinga Majka- brały udział w II Pikniku Historycznym w Krzywopłotach. Lekcja historii na żywo, spotkania z ciekawymi ludźmi i wspaniały koncert instrumentalny i wokalny…

Pierwsze kroki skierowały do obozowiska z tamtych czasów, które przygotowali członkowie grupy rekonstrukcji.

Następnie udały się na promocję książki "Śmiercią złączeni" (poświęconej cmentarzom wojennym z I wojny światowej na ziemiach polskich) oraz spotkanie z jej autorem Jerzym Pałoszem.

Potem skierowały swe kroki na występy: skrzypcowy Aleksandry Grzanki oraz zespołu Ziemia Kluczewska.

Po czym nastąpił najważniejszy i najciekawszy punkt II Pikniku Historycznego w Krzywopłotach - inscenizacja epizodu z walk, jakie miały miejsce w listopadzie 1914 r. w rejonie wsi.


Podczas rekonstrukcji bitwy, w huku armat i strzałów, były świadkami wydarzeń sprzed lat.

Dowiedziały się, że bitwa została stoczona na bagnach między Bydlinem a Załężem pomiędzy oddziałami austro-węgierskimi i rosyjskimi. W bitwie zginęło 46 legionistów, a 131 było rannych i dostało się do niewoli. Bitwa powstrzymała rosyjskie natarcie. Polegli legioniści spoczywają na cmentarzu w Bydlinie.

To były niezapomniane chwile...

 
NOWY ROK SZKOLNY 2013/2014 ROZPOCZĘTY Email

Dnia 2 września 2013 r. rozpoczął się nowy rok szkolny.

Rozpoczęliśmy go bardzo uroczyście. Najpierw odbyła się msza św., a potem powitanie nowego roku w szkole.

Ksiądz proboszcz Marek Szeląg w sposób bardzo obrazowy zaprosił wszystkie dzieci do wspólnego pociągu –szkoły, którym będziemy jechać aż dziesięć miesięcy, aby zawitać na stacji-wakacje! Nim to jednak nastąpi, czeka nas wiele pracy i uczenia się od najlepszego nauczyciela, jakim jest Jezus Chrystus, o czym mówił podczas kazania diakon Ireneusz Kwoka.

Następnie Pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Anna Kotara serdecznie przywitała na sali gimnastycznej zebranych uczniów, przedszkolaków, rodziców, dziadków i zaproszonych gości. Zaprosiła dzieci do wędrówki po krainie wiedzy i marzeń, pod kierunkiem przewodników- nauczycieli, wychowawców.

Życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom owocnego roku szkolnego.

Później uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, którzy także gorąco powitali swoich wychowanków i życzyli im samych sukcesów.

 
WAKAT Email

Chechło, dn. 02.09.2013 r.

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W CHECHLE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY:

nauczyciel  techniki w klasach IV-VI w wymiarze 3/18 etatu.

 
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 Email

Dzień 28 czerwca 2013 r. był wyjątkowy dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chechle.

W tym dniu bowiem odbyło się nie tylko uroczyste zakończenie roku szkolnego, ale także podsumowanie Akcji Ekoszkoła.

Została zakończona I edycja Akcji Ekoszkoła, w ramach której przeprowadzono termomodernizację szkoły. Inicjatorem Akcji była Firma Knauf Insulation, która była jednocześnie sponsorem wełny mineralnej użytej do ocieplenia jak i pozostałych materiałów. Przedsięwzięcie to nie byłoby możliwe bez wkładu finansowego Gminy Klucze, dzięki , której uzyskaliśmy środki na wykonanie tej inwestycji. Natomiast Patronat nad Akcją objęła Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

 

Więcej…
 
PANDA- olimpiada z języka angielskiego Email

Są już wyniki ogólnopolskiej olimpiady z języka angielskiego PANDA.Ranking oraz ogólne statystyki dostępne są w szkole. Serdecznie gratulacje dla wszystkich uczestników klas IV - VI, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji olimpiady. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

Congratulations!!!! Paula Bednarowicz

 
ZIELONA SZKOŁA Email

Wspaniały Bałtyk!!!

Zielona Szkoła w Rewalu

06-17 czerwca 2013

Więcej…
 
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW Email

Zapraszamy zainteresowanych uczniów do kupna lub sprzedaży używanych podręczników szkolnych.

Kiermasz odbędzie się w dniach 17.VI - 19.VI. 2013 r. od godz. 9.35 do 11.45 podczas przerw międzylekcyjnych

na korytarzu przy wejściu głównym do szkoły.

 
TACY SAMI Email

Mamy wyróżnienie!

Paulina Smętek otrzymała wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Religijnym „Tacy sami”. Magdalena Palska

 

 
DZIEŃ PROFILAKTYCZNY Email

„Mówię –Nie!- Napojom energetyzującym i dopalaczom”

Dnia 06.06.2013 zorganizowaliśmy w naszej szkole dzień profilaktyki, zgodnie z zasadą

„ Lepiej zapobiegać- niż leczyć”.

W pierwszej części dnia dzieci wykonały sałatki ze świeżych owoców i warzyw. Wykazały się prawdziwym kunsztem i ciekawymi pomysłami. Potem odbyła się degustacja przygotowanych sałatek. Następnie nauczyciele wraz z wychowankami uczestniczyli w prezentacji multimedialnej dotyczącej tematyki dnia „Mówię –Nie!- Napojom energetyzującym i dopalaczom” przygotowanej przez Panią Magdalenę Palską. Obejmowała ona zagrożenia i szkodliwość w/w środków, a w szczególności dla dzieci i młodzieży. Dzieci żywo włączyły się w dyskusje na temat źródeł prawdziwej energii, wymieniając : pożywienia bogate w warzywa i owoce, soki owocowe i warzywne, nabiał, mięso, ryby, oraz ruch na świeżym powietrzu, a także sen. Aby dzieci mogły zaczerpnąć właściwej energii na zakończenie prelekcji otrzymały sok „Kubuś” oraz „zdrowe” ciasteczko.

Na zakończenie wszystkie dzieci brały udział w konkursie plastycznym dotyczącym poruszanej tematyki. Wykonane prace zostały zaprezentowane na gazetce ściennej.

Trzeba nadmienić, że zorganizowanie dnia profilaktyki było możliwe dzięki Pani Ramonie Czyżykowskiej- Liber pełnomocnika wójta Gminy Klucze ds. RPA oraz Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody i poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy!!!!  Magdalena Palska


 
DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO Email

Z okazji Dnia Dziecka w dniach 05 -06. VI. 13 r. został zorganizowany Dzień Sportu oraz Dzień Profilaktyki w naszej szkole.

Dzień Sportu odbył się pod hasłem: „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Impreza rozpoczęła się wspólną rozgrzewką przy muzyce, którą przygotowały uczennice: Marta Tomczyk, Alicja Kulawik, Natalia Miszkiewicz, Patrycja Mermel oraz Alicja Mosur. Następnie przeprowadzone zostały gry i zabawy w kategoriach klas I - III i IV – VI, konkurencje indywidualne dla młodszych i starszych dziewcząt i chłopców oraz gry zespołowe.

W trakcie zabawy panowała miła, serdeczna i wesoła atmosfera, a rywalizacji przyświecała zasada „fair play”.

Duży wkład w uświetnienie imprezy włożyła Rada Rodziców, która przygotowała kiełbaski, herbatę i jabłko dla wszystkich uczniów.

Edyta Mędrek


 
Turniej o Puchar Tymbarku Email

Mistrzowie Turnieju Gminy Klucze-„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Dnia 14 maja 2013r, na Orliku w Kluczach odbył się Turniej Gminy Klucze- „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” uczniów klas I-III. Brało udział 5 drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Sosnowski, Jakub Graja, Oliwier Piątek, Jakub Drozd, Filip Kochański, Jakub Płonka, Tomasz Janda i Bartosz Płonka.

Serdecznie gratulujemy naszym piłkarzom za zajęcie I miejsca !!! Anna Wójcik - Kochańska

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 55 z 60