Nowości


SKO Email

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacji finansowej  SZKOLNE KASY OSZCZĘDNOŚCI.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie:

  • nauczą się dysponować swoimi pieniędzmi i świadomie oszczędzać
  • zdobędą wiedzą na temat roli pieniądza we współczesnym świecie
  • nabędą praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego

Konto SKO dla ucznia otwierane jest przez opiekuna SKO i umożliwia gromadzenie i przechowywanie środków pieniężnych przez  dzieci w wieku 6-13 będące członkami SKO oraz korzystanie z innych usług bankowych oferowanych przez PKO Bank Polski SA i udostępnionych dla SKO Konto dla Ucznia.

Dziecko będące członkiem SKO po otwarciu rachunku, o którym mowa otrzymuje:

1) legitymację SKO

2) Książeczkę SKO

3) Numer klienta i hasło

Uczniowie przystępujący do programu będą mogli skorzystać z wszelkich materiałów i pomocy metodycznych oferowanych przez bank i Opiekuna SKO m.in. publikacje dla dzieci, audycje radiowe, magazyn (poradnik ekonomiczny dla najmłodszych), wycieczki do banku i konkursy.

Najbardziej aktywni posiadacze kont będą nagradzani przez Opiekuna SKO.

Linki do strony programu:

http://www.szkolneblogi.pl/

http://www.youtube.com/skoedu

http://www.sko.edu.pl

 
KWIATY POLSKIE Email

W poniedziałek 5 listopada gościliśmy w naszej szkole panią Dorotę Supkowską, pełnomocnika Fundacji Wspierania Aktywności Twórczej i Regionalnej „Stara Szkoła" w Ryczowie. Pani Supkowska prowadzi zajęcia z bibułkarstwa, ceramiki, rzeźby i garncarstwa. Wszystkie te działania opierają się na twórczości ludowej. Do naszej szkoły przyjechała wraz z koleżanką, aby pokazać i nauczyć naszych uczniów jak zrobić piękne kwiaty polskie z bibuły. Zdobnictwo bibułkowe to najbardziej dekoracyjna dziedzina sztuki, która zainteresowała uczniów. Powstały piękne prace, które nadal można podziwiać w naszej szkole. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej i miłej atmosferze.

 

img_0297

 
MYDEŁKA GLICERYNOWE Email

18 października Studio Dziecięcej Aktywności WARSZTATY MYDLANE  zorganizowały zajęcia  dla klas I-III z produkcji zdrowego naturalnego mydła glicerynowego dla dzieci:-) To niezwykła atrakcja dla dzieci w wieku od lat 2 a także dla dorosłych.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jest to więc  fajny pomysł by dzieciaki mogły przygotować dla nich wyjątkowe prezenty.

Podczas warsztatów dzieci otrzymały:

- wszystkie komponenty (barwniki, olejki eteryczne, baza glicerynowa którą przywieziemy będzie już gotowa do roztopienia w naszym elektrycznym kotle).

- gadżety potrzebne dzieciom i dorosłym do zabawy i zatapiania w mydle rozmaite koraliki, muszle, brokaty, drobne formy mydlane: serduszka, słoniki, gwiazdki, misie, ślimaczki które wcześniej przygotujemy aby dzieci  miały inspirację do własnej produkcji mydła i mogły ich użyć przy tworzeniu swoich kostek)

- opakowanie wszystkie materiały celofan, rafia, kokardki

Każde dziecko zabrało ze sobą do domu mydło zapakowane jak prezent z kokardką.

Dzieci miały wspaniałą zabawę twórczą, niezwykle rozwijającą kreatywność oraz zdolności manualne. Wszystkie glicerynowe mydełka dzieci zabrały do domu. Są one efektowne, kolorowe i są dobrym prezentem dla najbliższych.

 

 
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I Email

Pomni ideałów Wielkiego Syna i Patrona Naszej Szkoły Tadeusza Kościuszki,

My uczniowie klasy pierwszej uroczyście przysięgamy:

*Obywatelską i uczniowską postawą godnie reprezentować naszą Ojczyznę i szkołę

*Rozwijać swoją osobowość i intelekt

*Uczyć się  systematycznie i pilnie, przestrzegać obowiązków wynikających ze Statutu Szkoły

*W nauce, przyszłej pracy i życiu kierować się słowami patrona: ciągle rozwijać się w cnotach rodzinnych i obywatelskich, strzec wiary ojczystej, języka i obyczajów

Oto tekst ślubowania jaki wypowiedziały dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Chechle.  12 października o godzinie 10:00 odbyła się ta najważniejsza uroczystość dla pierwszoklasistów. W tym dniu uczniowie odświętnie ubrani wraz ze swoimi rodzinami, przyszli na wyznaczoną godzinę do sali gimnastycznej. Ślubowanie do którego dzieci długo się przygotowywały oklaskiwali  zaproszeni goście: pani dyrektor Anna Kotara, pani sołtys, nauczyciele ,wzruszeni  rodzice, dziadkowie oraz wszystkie klasy naszej szkoły . Po części artystycznej rozpoczęła, się ceremonia pasowania. W podniosłej atmosferze dzieci złożyły ślubowanie i zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Chechle . Po wyprowadzeniu sztandaru w myśl tradycji naszej szkoły dzieci pozostawiły swój ślad odciskając paluszek w Kronice Szkoły, tak jak kiedyś uczynili to  ich rodzice. Po uroczystościach  czekała na NOWYCH uczniów następna niespodzianka - pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pamiątkę tego bardzo ważnego dnia wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy .

Całej trzynastce życzymy sukcesów w nauce.

 
ZIELONA FLAGA Email

Posiadamy Certyfikat "Zielonej Flagi" nr 42/2010/ZF

Czym są Certyfikaty - LCAE i Zielona Flaga?

I stopień

Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej otrzymują szkoły, które w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla młodzieży. Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej jest pierwszym stopniem do certyfikacji szkół międzynarodowym certyfikatem „Zielona Flaga".


II stopień

„Zielona Flaga" jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę. Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.


Certyfikaty są przyznawane szkołom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i odnawiania certyfikatu.

W Polsce certyfikat I i II stopnia przyznaje Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju.

 
DZIEŃ CHŁOPAKA Email

Jak wszystkie Dziewczyny wiedzą, 30 września to Dzień Chłopaka. Z tej właśnie okazji w Szkole Podstawowej w  Chechle wybrano Mistera Szkoły. Z każdej klasy,  do wyborów stanął jeden kandydat.

Chłopcy wzięli udział w  różnych konkurencji. Najpierw musieli „przyszyć” guziki, jednak ze względu na różnice wiekowe i bezpieczeństwo kandydatów, mieli oni tekturowe guziki i tekturowe igły, a za nitkę służyła bibuła. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem. Drugą konkurencją było jedzenia jabłka zawieszonego na sznurku. Niektórym kandydatom udało się zjeść trochę jabłka, a niektórym nie udało się nawet ugryźć, bo nie jest to łatwe! Następnie sprawdzana była wiedza kulinarna chłopców, których zadaniem było podanie przepisu na wybraną potrawę. Ostatnią już, a zaskakującą konkurencją było odgadywanie różnych kosmetyków, części garderoby dziewczęcej oraz przyrządów z kobiecej kosmetyczki.  Jury w składzie: pani dyrektor Anna Kotara, pani Anna Wójcik- Kochańska oraz pani Eleonora Lazurowicz- Senejko, podsumowało punkty, tak więc z radością ogłaszamy, Misterem Szkoły w  roku 2012  został  GRZEGORZ GRYTA z klasy III. Wszystkim kandydatom, oraz nowo wybranemu Misterowi serdecznie gratulujemy!

 
RAJD HARDEGO Email

Dnia 29 września uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Edytą Kidawą -Półkoszek wzięli udział w XXVI Rajdzie Szlakami Hardego. Punktem końcowym rajdu, przy którym zgromadzili się wszyscy uczestnicy, był pomnik na Błojcu ku czci poległych w 1944 roku 5 partyzantów i zamordowanych przez hitlerowców 11 mieszkańców przysiółka. Tam ksiądz kanonik Marek Szeląg oprawił mszę świętą za poległych partyzantów oraz w intencji Ojczyzny. Dla uczestników rajdu była to niezwykła lekcja historii i możliwość pożytecznego spędzenia czasu wraz z uczniami innych szkół. Na koniec uczestnicy posilili się przygotowaną pyszną grochówką.

 

 
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Email

Przed...

We wrześniu odbywają się wybory do samorządu szkolnego oraz kampania wyborcza na przewodniczącego samorządu. . W dniach 12 - 18 września  br trwała  kampania wyborcza podczas której uczniowie prezentowali swoje programy. Kandydaci najchętniej wybierali formę plakatową, ale dopuszczalne były także inne formy, które zależały od inwencji  kandydatów do  Samorządu  Uczniowskiego.

Samorząd Szkolny jest organizatorem imprez odbywających się na terenie szkoły, zgłasza  różne wnioski dotyczące życia szkoły, uczniów, opiniuje. Tak więc funkcja Przewodniczącego nie polega tylko na zabawie, ale wymaga dużo pracy, poświęcenia (często po lekcjach).  Przewodniczący  musi poradzić sobie z kierowaniem zespołem samorządu, oraz potrafić godnie reprezentować społeczność uczniowską naszej szkoły.

Po…

18 września 2012 roku, odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, naszej szkoły. Głosowali uczniowie klas I-VI , a Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Głosowanie przebiegało bez zakłóceń w miłej atmosferze.   Kandydaci przedstawili  swoje programy wyborcze , które zostały bardzo profesjonalnie przygotowane.
Przewodniczącą Samorządu Szkolnego została uczennica klasy VI  Patrycja Mermel , zastępcą Marta Tomczyk z klasy VI, a sekretarzem Natalia  Miszkiewicz  z tej samej klasy. Przedstawiciele Samorządu  Uczniowskiego klas I-III to Natalia Leśniak, Ola Pałka z kl. III  i  Julia Zalewska z kl. II. Nowym członkom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy, pozostałym kandydatom życzymy powodzenia za

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA Email

Nasza szkoła podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata". Uczniowie klas I - VI wraz z nauczycielami rozpoczęli akcje o godz. 10.00. Każdej klasie został przydzielony inny teren.

Uczniowie dokładnie posprzątali przydzielone im tereny. Podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotował dla nas Wydział Środowiska Urzędu Gminy.

Więcej…
 
WITAJ SZKOŁO Email

Znów pracowity wrzesień!

„Do widzenia, lesie zielony,

Do widzenia rzeko pluszcząca,

Do widzenia, szpaki i wrony

Żeglujące prosto do słońca.

Witaj szkoło, oto wracamy.

Żegnaj piasku nad sinym morzem.

Już ze ścian białymi skrzydłami

Sfruwa do nas nasz szkolny orzeł.”

Dnia 3 września po słonecznych wakacjach zaczął się kolejny rok szkolny 2012/2013.

Zaczęliśmy go od mszy świętej, a następnie udaliśmy się do szkoły. Tam przywitała nas Pani dyrektor i nasi nauczyciele. Dowiedzieliśmy się o tym, co nas czeka w nowym roku i jakie nastąpiły zmiany. Cieszymy się, że znów jest nowy rok , a z nim wiele niespodzianek. Możemy zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zdolności.

Pod okiem dobrych przewodników będziemy przecierać nowe nieznane szlaki, aby po roku nauki dotrzeć do celu naszej wędrówki.

Wszystkim uczniom życzymy samych dobrych ocen, rodzicom-zadowolenia ze swoich dzieci, a nauczycielom wiele zdrowia i cierpliwości. Powodzenia!!!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 następna > ostatnia >>

Strona 63 z 63