Nowości


Konkurs plastyczny Art-kreator "Śmieci precz- zróbmy rzecz" Email

   

29 listopada odbyła się I edycja powiatowego konkursu plastycznego Art-kreator "Śmieci precz- zróbmy rzecz" organizowanego przez MOK w Bukownie. Zadaniem uczniów było stworzenie przedmiotu użytecznego z czystych odpadów: tektury, butelek plastikowych itp. Uczestniczyło w nim sześcioro uczniów z naszej szkoły. Z 5 klasy Wiktoria Bakalarczyk, Amelia Radzięta i Dominik Zalewski zajęli 1 miejsce tworząc stoliczek malarski. Z 4b Zofia Pacia, Faustyna Palska i Zuzanna Woźniczko uplasowały się na 3 miejscu budując domek dla chomika.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

inf. Aleksandra Szatan

 
Dyskoteka andrzejkowa 2017 Email

 

tańce

 

wróżby

zabawy andrzejkowe

W środę 29 listopada uczniowie obchodzili Andrzejkipodczas dyskoteki andrzejkowej.

W tym dniu „kącik zabaw” został zamieniony w "kącik wróżb". To uczniowiez klasy piątej, szóstej i siódmej przeobrazili się we wróżki i zadbali o magiczny nastrój. Uczestnicy andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwali papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukali swojej szczęśliwej liczby….

Wróżby przeplecione były konkursami oraz szaloną, dyskotekową muzyką. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły w kawiarence, która oferowała napoje, tosty i pyszne mufinki przygotowane przez rodziców klasy V.
          Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

info. Monika Zalewska

 
I MIEJSCE w konkursie edukacyjno-historycznym pt. ”Bliżej Niepodległości” Email

Przesłuchania konkursowe

   

22 listopada 2017 r. odbyło się przesłuchanie do konkursu edukacyjno-historycznego pt. „Bliżej Niepodległości”. Konkurs polegał na przedstawieniu inscenizacji słowno-teatralno-muzycznej o tematyce odzyskania niepodległości. Na konkurs zgłosiło się 7 szkół podstawowych z Gminy Klucze. Nasza szkoła zajęła I miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wyniki konkursu

   

   

   

Wspólne zdjęcie

  

Natomiast 26.11.2017 r. w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach odbyła się impreza kulturowo-edukacyjna pt. „Bliżej Niepodległości”, upamiętniająca 103 rocznicę Bitwy pod Krzywopłotami, upowszechniająca wiedzę, wartości kulturalne i historyczne o I wojnie światowej oraz działaniach niepodległościowych. W imprezie kulturalno-edukacyjnej nasza szkoła przedstawiła zwycięską inscenizacje słowno-teatralno-muzyczną i otrzymała nagrody.

 
Etap dekanalny konkursu biblijnego 2017 Email

W dniu 23.11.2017r odbył się konkurs biblijny etap dekanalny w Szkole Podstawowej w Kluczach. Z naszej szkoły wzięło udział trzech uczniów:

Miłosz Stachowicz z klasy V

Emil Rosikoń z klasy VI

Natalia Giermala z klasy VII.

inf. Magdalena Palska

 
Nawet śnieg nie jest nam straszny Email

   

W poniedziałek 20.11.2017 uczniowie klas 6-7: Szymon Wasiński, Natalia Giermala, Miłosz Mosur, Jakub Włodarczyk oraz Arkadiusz Piątek uczestniczyli w edukacyjnej grze terenowej śladami historii „Polskie drogi do niepodległości”. Start spod Szkoły Podstawowej w Bydlinie obył się o godz. 9:00 skąd uczniowie wyruszyli pieszo w stronę Załęża. W grze liczył się czas oraz zdobyte punkty za zadania historyczne na stanowiskach mijanych po drodze. Uczniowie zajęli VI miejsce. Otrzymali gry edukacyjne oraz komiksy historyczne.

inf. Aleksandra Szatan

 
Kamishibai – podróż w krainę dziecięcej literatury Email

Warsztat w klasie I i II

   

Warsztat w klasie III

   

16 listopada odwiedziła nas pani Daria Wąs z Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu. Przedstawiła klasą I-III teatrzyk kamishibai. A później uczniowie tworzyli własne ilustracje do teatrzyku.

inf. Agnieszka Jurczyk-Szatan

 
Ogłoszenie Email

          

 
II miejsce na Festiwalu Pieśni Legionowej i Żołnierskiej Email

   

Festiwal Pieśni Legionowej i Żołnierskiej

W środę 15.11.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Pieśni Legionowej i Żołnierskiej w Szkole Podstawowej w Bydlinie.Śpiewali uczniowie szkół podstawowych z całej gminy. Z każdej szkoły mógł wystąpić zespół, duet lub solista. Wybór najlepszych wykonawców odbywał się drogą głosowania, do którego nie powoływano jury, lecz głosy oddawali sami wykonawcy i ich opiekunowie.

Zespół „Fermata” brawurowo zaśpiewał pieśń pt. „Dziewczyna z granatem” zdobywając zaszczytne drugie miejsce.

Wszystkim naszym wykonawcom gratulujemy, dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

inf. Monika Zalewska 

 
Bezpieczeństwo na drodze i nie tylko … Email

   

W ramach projektu ‘Kręci mnie bezpieczeństwo” dnia 14.11.2017r. zorganizowano spotkanie z dzielnicowym Panem Aspirantem Dariuszem Gorgoniem, policjantem Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oddział Klucze.

Pan dzielnicowy przeprowadził spotkanie na temat bezpieczeństwa, jakie należy zachowywać zarówno w szkole jak
i po za nią. Poruszono zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w sieci, w kontaktach z osobami nieznajomymi i ze zwierzętami.

Zagadnienia w starszych klasach zostały rozszerzone o tematykę dotyczącą skutków prawnych czynu niedozwolonego.

inf. Magdalena Palska

 
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE „MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI” Email

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

  1. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych uczniów Szkoły Podstawowej
    z klas IV-VII.
  2. Zadanie polega na wykonaniu zakładki do książki.
  3. Technika prac dowolna.
  4. Każda praca powinna być podpisana.
  5. Każdy uczestnik może dostarczyć dowolną liczbą prac.
  6. Przy wyborze najciekawszych prac będą brane pod uwagę: pomysłowość autora oraz estetyka wykonanych prac.
  7. Najładniejsze zakładki zostaną wręczone uczniom klasy I.
  8. Dla autorów najciekawszych prac przewidziane nagrody oraz dyplomy.

TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA PRAC

Prace należy złożyć w bibliotece szkolnej w terminie do 30 listopada 2017 roku.

ŻYCZYMY POWODZENIA I PRZYJEMNEJ ZABAWY PODCZAS WYKONYWANIA PRAC KONKURSOWYCH

 

 
Dzień Niepodległości Email

   

12.11. 2017r. uczniowie z naszej szkoły wraz ze sztandarem brali udział w obchodach 103 rocznicy bitwy pod Krzywopłotami i 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, która odbyła się na cmentarzu
w Bydlinie.
W uroczystości uczestniczyli: Maja Gut, Agnieszka Gryta, Natalia Giermala, Julia Zalewska, Szymon Wasiński i Miłosz Stachowicz. Opiekunem była pani Zuzanna Jędrzejewska-Turlej.

inf. Zuzanna Jędrzejewska-Turlej

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 60