Nowości


Wyniki Miedzyświetlicowego Konkursu Plastycznego "Moje największe marzenie" Email

                                                                         

Otrzymaliśmy wyniki Miedzyświetlicowego Konkursu Plastycznego "Moje największe marzenie" organizowanego przez SP nr 12 z OI w Chorzowie. Patrycja Krzynówek z 1 klasy zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody zostaną wysłane poczta.

inf. Aleksandra Szatan

 
List Rzecznika Praw Dziecka z okazji zakończenia roku szkolnego Email

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.

W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to nie brak strachu przed skokiem do nieznanej wody, to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

Pamiętajcie, że wokół macie dorosłych, których zawsze możecie poprosić o pomoc. Warto słuchać ich rad, rozmawiać, nie dąsać się, że czegoś zabraniają. Ich też, kilka lub kilkanaście lat wcześniej ktoś ostrzegał przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. Do Waszej dyspozycji jest bezpłatna linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

Przy okazji, apeluję do dorosłych o stworzenie podczas wakacji możliwie najlepszych warunków do wypoczynku dzieci. Niezależnie, czy bawią się na placach zabaw (pamiętajmy o stanie technicznym!), czy pod opieką wychowawców na koloniach i obozach (wierzę, że dacie radę jak co roku!) - dorośli mają obowiązek respektować prawa najmłodszych, a te zaczynają się od ludzkiego szacunku.

Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

Wakacyjni liderzy – trzymam za was kciuki!

Wasz Rzecznik

Marek Michalak

 
Apel Wójta w sprawie zagrożenia spowodowanego odpadami Email

                                         

 
Pamiętaj o głosowaniu codziennie na nas Email

Głosuj na naszą Szkołę Podstawową w Chechle - konkurs Podwórko NIVEA.

https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/292-klucze

Każdy głos jest bardzo ważny.

Liczymy na Wasze głosy.

Nagrodą jest wybudowanie placu zabaw składające się z trzech sfer: sportowej, naukowej i artystycznej.

Poniżej znajduje się link jak on wygląda: https://podworko.nivea.pl/o-akcji/nagroda#strefa1

 
Wyniki Konkursu Fotograficznego pn.: „Błysk Natury” Email

W dniu 13.06.2017 r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej.

Spośród 22 nadesłanych prac konkursowych Komisja wyłoniła zwycięzców i laureatów Konkursu Fotograficznego pn.: „Błysk Natury” organizowanego przez Wójta Gminy Klucze. 

Wśród zwycięzców był uczeń naszej szkoły Filip Pudełko z klasy IV, który zajął III miejsce.

Gratulujemy !!! Życzymy kolejnych sukcesów.

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów i uczestników wyróżnionych odbyło się podczas Koncertu Charytatywnego w dniu 17 czerwca 2017 r, na stadionie w Kluczach, około godziny 15.30. Natomiast dyplomy za udział w konkursie zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego w każdej ze szkół, której uczniowie przystąpili do konkursu. 

 
Bezpłatne zajęcia i warsztaty dla najmłodszych Email

Zajęcia będą bezpłatne i otwarte.
Tym razem projekt LATO W BIBLIOTECE  będzie realizowany w partnerstwie ze Strażą Miejską
w Olkuszu i Komendą Powiatową Policji w Olkuszu.

Na zakończenie wakacji na dzieci czekają niespodzianki – nagrody!!!!

RUSZAMY JUŻ 27 CZERWCA!!!

Szczegóły na załączonym plakacie!!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

                                   

 
ZAGŁOSUJ NA TALENTY DZIECI Z CHECHŁA !!! Email

PODWÓRKO NIVEA, ROZWIJAJ TALENT DZIECKA Z NIVEA!!!

Odkryj zdolności swojego dziecka i zainspiruj się, jak je rozwijać. Wspieraj talenty dzieci z Chechła! Nasza lokalizacja została wybrana do stworzenia Podwórka Talentów!

TRZY STREFY PODWÓREK TALENTÓW NIVEA- aktywna, naukowa i artystyczna, kształtować będą aktywność ruchową, wiedzę oraz kreatywność.

Film nakręcony dzięki zaangażowaniu Pani Agnieszki Jurczyk i Aleksandry Szatan przedstawia talenty naszych podopiecznych z klas I- VI. Został wybranych spośród innych 200 filmów z całej Polski!

Teraz wszystko leży w Waszych rękach Rodzice!

Od dziś czyli 10.05.2017 do 31.07.2017r. możecie codziennie głosować i zachęcać do tego również swoich znajomych oraz społeczność. Pamiętaj, że możesz głosować 1 raz dziennie i udostępniać filmy. 20 lokalizacji z największą liczbą głosów wygra Podwórko Talentów NIVEA. Poniżej przesyłamy link do filmu. Liczymy na Waszą regularność w oddawaniu głosów!

https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/292-klucze 

                                       

 
Apel szkolny – wręczenia nagród Email

Nasi uczniowie

   

Wręczenie nagród za zawody sportowe i konkursy

   

   

 
KARTA ROWEROWA Email

  

30.05.2017r. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Chechle zdawali praktyczny egzamin na kartę rowerową. Uczniowie wykazali się znajomością przepisów ruchu i znaków drogowych oraz umiejętnością wykonywania manewrów drogowych rowerzystów. Egzamin odbył się na przygotowanym wcześniej torze, pod nadzorem pani sierżant Moniki Guzik- Gajdy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Uczniowie pomyślnie zdali egzamin i przed zakończeniem roku szkolnego otrzymają swoje pierwsze „prawo jazdy” – KARTĘ ROWEROWĄ, upoważniającą ich do samodzielnego poruszania się po drogach publicznych.

inf. Zuzanna Jędrzejewska- Turlej

 
TRYPTYK WIELKANOCNY Email

                                                                   

22 maja br. w Gimnazjum w Bydlinie odbyło się uroczyste zakończenie Diecezjalnego Konkursu na Tryptyk Wielkanocny pod patronatem Ks. Bpa Dra Piotra Skuchy.

Taki konkurs nasze Gimnazjum i Parafia Bydlin organizuje od wielu lat. Początkowo był to tylko konkurs szkolny, później międzyszkolny, następnie powiatowy. W tym roku po raz pierwszy diecezjalny. Konkurs jest kierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

W konkursie w tym roku brało udział 130 uczniów z 42 szkół, zostało nadesłanych 101 prac, które były oceniane w trzech kategoriach: kl. I – III; kl. IV – VI; gimnazjum. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem o czym świadczy wielka liczba jego uczestników. Tryptyki są wykonane przez uczniów różnymi technikami plastycznymi, np. malowane na szkle, desce, tekturze, rysowane pastelami, ryte w metalu, wypiekane z ciasta, z masy solnej, haftowane, wycinane z kolorowych papierów, komponowane ze zbóż (pszenicy, ryżu kaszy, gorczycy), kamieni, muszelek, koralików, a nawet z wosku pszczelego. Wszystkie prace są bardzo pomysłowe, świadczą o dużej wyobraźni i talencie młodych twórców.

Na uroczystość zakończenia przybyli uczniowie, którzy zdobyli nagrody wraz z nauczycielami i rodzicami oraz przedstawiciele władz Gminy Klucze: pani wice-wójt Ilona Szczęch, pan radny Bogusław Paś, księża: proboszcz Parafii Bydlin Krzysztof Słomian, ks. kanonik Roman Wojtan, wizytator katechezy ks. Paweł Górka, ks. prob. Leszek Kleszcz, ks. Tomasz Pasternak, ks. Marek Bigaj, siostry zakonne Anna Bęben z Pilicy i Borgiasza Szmigiel z Wolbromia, dyrektorzy szkół: pan Krzysztof Dąbrowski i pan Paweł Milanowski. Swoją obecnością zaszczycił tę uroczystość ks. bp. Piotr Skucha, który z wielką życzliwością patronuje konkursowi.

W nagrodę uczniowie otrzymali zegarki i różańce oraz dyplomy. Po zakończeniu części oficjalnej było radosne spotkanie przy stole i wernisaż.

Prace uczniów były wystawione w szkole w Bydlinie oraz w kościele. Będą też wystawione w Sosnowcu w budynku Diecezjalnego Wydziału Katechetycznego od 11 czerwca do 16 czerwca. Prace budzą powszechne zainteresowanie i podziw, a niektóre także skłaniają do refleksji.

Organizatorzy konkursu p. Grażyna Wrona, p. Jolanta Haberka, p. Renata Dusza, p. dyr. Gim. Krzysztof Dąbrowski oraz ks. prob. Krzysztof Słomian serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a ks. bp. dr. Piotrowi Skusze za honorowy patronat i obecność.

 
ŚWIAT WIDZIANY INACZEJ Email

Dnia 3 czerwca 2017r. o godz.10.00 w sali teatralnej MDK  w Krakowie odbyło się rozdanie nagród z konkursów "Świat widziany inaczej'' , "Papierowe Rzeżby" i "Poeci piszą - dzieci ilustrują ". Ja zajęłam 3 miejsce w Konkursie Literackim „Świat widziany inaczej”. Napisałam pracę pod kierunkiem pani Bożeny Kliś.

W dniu rozdania nagród można było obejrzeć wystawę nagrodzonych prac. Konkurs oceniali uczniowie kl. V i VI szkoły dla niewidomych i niedowidzących. Prace oceniane były  w skali od 1 do 10. 

6 uczniów przyjechało z opiekunem na rozdanie nagród. Opowiadali nam, jak sobie radzą i jak się uczą. Przywieźli ze sobą przedmioty pomocne w nauce. Poznaliśmy także alfabet Braille'a. Mogliśmy także poćwiczyć układanie liter. Na zakończenie Mikołaj, chłopiec niewidzący, odczytywał dyplomy napisane braillem , a jego koledzy wręczali nagrody.

Wyjazd był bardzo pouczający , mogłam poznać problemy osób niewidzących.

                                                                                                       Natalia Giermala- uczennica klasy VI

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 55