Nowości


II miejsce w konkursie plastycznym pt. „ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI, ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – BOHATEROWIE, BITWY, MIEJSCA PAMIĘCI” Email

   

W konkursie plastycznym pt. „ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI -BOHATEROWIE,  BITWY,  MIEJSCA PAMIĘCI ”zorganizowany w związku z przypadającą 99 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

W kategorii kl. IV-VI szkół podstawowych Zuzanna Woźniczko z klasy IV b uzyskała II miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Bieg uliczny „Szlakiem Walk Legionistów” w Bydlinie Email

   

W dniu 11 XI 2017r. uczestniczyliśmy w Biegu Ulicznym „Szlakiem Walk Legionistów” w Bydlinie.

Szkołę reprezentowali uczniowie:

Wójcik Magdalena

Giermala Natalia

Zalewska Julia

Piątek Oliwer

Hyla Olaf

Pudełko Filip

Kamionka Jakub

Stachowicz Miłosz

Baca Kacper

Bakalarczyk Wiktoria

Tylec Natalia

Wolak Oliwia

Montak Oskar

Mędrek Nikodem

Działach Lena

Działach Leny

Pałka Mateusz

Wasiński Tomasz

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i słodki poczęstunek.

I miejsce zdobyła Wiktoria Bakalarczyk

II miejsce zdobyła Julia Zalewska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Gratulujemy zwycięzcom!

inf. Edyta Mędrek

 
Piękne Święto Niepodległości ! Email

w szkole

     

      

                                          

w kościele

 

W przeddzień  Święta Niepodległości , tj. 10.11.2017 r. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Najpierw odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli  udział uczniowie klas III, IV, V i VII. Młodzi artyści przypomnieli  historię naszej Ojczyzny. Słowem i  pieśnią zobrazowali m.in. czasy rozbiorów, wybuchu
I Wojny Światowej, powstanie Legionów i odzyskanie niepodległości.

W następnym dniu, tj. 11 Listopada w dniu Święta Niepodległości  Dyrekcja szkoły, uczniowie, nauczyciele
i rodzice modlili się za Ojczyznę w naszym parafialnym kościele. Obecny był też poczet sztandarowy naszej szkoły.

W odświętny nastrój wprowadzili nas uczniowie, którzy w krótkim programie wyrażali uczucia miłości do Ojczyzny i dumy z bycia Polakiem. Recytowali wiersze o Ojczyźnie i śpiewali patriotyczne piosenki i pieśni.

Następnie odbyła się uroczysta Msza święta celebrowana przez proboszcza naszej parafii  ks. Kanonika Marka Szeląga. Obecni byli na niej nie tylko mieszkańcy Chechła, ale także lokalne władze.

Ksiądz proboszcz w pięknej homilii przybliżył wszystkim zebranym czasy odległej naszej historii i na nowo zinterpretował słowo „Polska’’ i  „patriotyzm’’. Była to piękna lekcja historii i nauka dla wszystkich Polaków.

W końcowej części nabożeństwa zespół wokalno-instrumentalny w niezwykle pięknym i wzruszającym koncercie wyraził uczucia miłości Boga, człowieka i Ojczyzny oraz aktualne przesłania dla każdego z nas.

inf. Bożena Kliś

 
Pamiętamy … Email

Klasa I i III

    

                    

Klasa V

 

 
„JESTEŚ TYM, CO JESZ” Email

   

   

           

W środę 8 listopada 2017r. w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia
i Gotowania.
Tego dnia hasło: „Jesteśmy tym, co jemy” nabiera szczególnego znaczenia, a fast foody, tłuste
i niezdrowe produkty, potrawy pełne konserwantów i wzmacniaczy smaku nie powinny nam przejść przez gardło.

Uczniowie przypomnieli sobie najnowszą wersję piramidy żywienia, zastanowili się nad tym co jedzą i czy w ich diecie nie brakuje ważnych składników.

            Najmłodsi w szkole zrobili zdrowe sałatki, a pozostali przyszli już z gotowymi, pełnowartościowymi posiłkami przygotowanymi w domu zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

inf. Monika Zalewska

 
Wycieczka Kraków - Wieliczka Email

Muzeum Lotnictwa w Krakowie

 

Kopiec Kościuszki

   

Wieliczka

   

 

Tężnia

   

Kraków - Wawel - Dzwon Zygmunta

     

W dniach 26- 27 października odbyła się dwudniowa wycieczka Kraków - Wieliczka. Uczniowie klas 4-7 pod opieką Pani Magdaleny Palskiej, Moniki Zalewskiej i Aleksandry Szatan zwiedzali podziemia Kopalni Soli
w Wieliczce, Muzeum Lotnictwa w Krakowie, katedrę na Wawelu, komnaty Królewskie.
Odwiedziliśmy również miejsce szczególnej czci i hołdu wielkiemu Polakowi i patronowi naszej szkoły Tadeuszowi Kościuszce - Kopiec Kościuszki oraz wszystkie stałe i czasowe wystawy dotyczące jego postaci. Ogromna frajdą dla wszystkich uczestników okazał sie by6c nocleg pod ziemią w Kopalni Soli w Wieliczce - w Komnacie Słowackiego. Wróciliśmy w pełni wrażeń, pięknych przeżyć i wyjątkowych doznań estetycznych.

inf. Monika Zalewska, Aleksandra Szatan i Magdalena Palska

 
X Edycja Wojewódzkiej Kampanii Społecznej NO PROMIL-NO PROBLEM w Szkole Podstawowej w Chechle Email

   

19 X uczniowie klas IV z wychowawcą i jednocześnie koordynatorem Panią Magdaleną Palską i wychowawcą klasy IV b Panią Aleksandrą Szatan już po raz dziesiąty wyszli na ulicę miejscowości na marsz trzeźwości. Podczas marszu towarzyszyli nam policjanci z KPP w Olkuszu oddział Klucze. Ubrani w czapki z logo kampanii w pięknym słońcu i z uśmiechem na twarzy, pełni zaangażowania nieśli przygotowane transparenty i wykrzykiwali hasła wyrażające sprzeciw względem prowadzenia pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych.

Wśród haseł przewodnich były:

„Jedziesz-nie pij; Piłeś – nie jedź”;

„Jazda i picie to złe równanie”;

„Szanuj swe życie moje kochanie”.

Uczniowie wraz z koordynatorem odwiedzili lokalne sklepy informując sprzedawców i klientów o przeprowadzonej akcji, proszą również by dzieciom i młodzieży do lat 18 nie sprzedawać napojów alkoholowych i papierosów.
Ludzie napotykani po drodze przyjmowali naszą akcję z aprobatą, często wyrażany w słowach akceptacji.
Przejeżdżające obok samochody hamowały, kierowcy czytali hasła i pozdrawiali uczestników przez podniesienie ręki.
Akcję jak co roku trwa i trwać jeszcze będzie przez dłuższy czas podczas zajęć z wychowawcami klas, apelu szkolnego, zebraniach z rodzicami.

Ostatnim etapem będzie udział w konkursach ogłoszonych przez organizatorów kampanii.

inf. Magdalena Palska

 
WAŻNE INFORMACJE Email

Zebranie z Rodzicami - 24.10.2017r. o godzinie 18:00.
Zebranie Rady Rodziców o godzinie 17:00.
Serdecznie zapraszamy

 
„Kopalnia Wiedzy o Cynku” Email

Dnia 17 października klasa 6 z naszej szkoły oraz klasy 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Rodakach odbyły nietypową wycieczkę do Bukowna. Tam od niedawna działa nowoczesna wystawa poświęcona górnictwu ziemi olkuskiej.

     

Podróż do Kopalni rozpoczęliśmy od zobaczenia maszyn górniczych zgromadzonych przed budynkiem. Następnie obejrzeliśmy seans audiowizualny pt. „Żywioły”. Wokół rozlegały się autentyczne odgłosy pracujących maszyn górniczych i hutniczych, które wraz z otaczającym nas półmrokiem sprawiały wrażenie jakbyśmy znajdowali się pod ziemią. Po seansie zapoznaliśmy się ze „Skarbami Ziemi olkusko-bolesławskiej”. Po przeciwnej stronie znajdowała się intrygująca instalacja interaktywna przypominająca „tunel czasu”. Obejrzeliśmy również minerały charakterystyczne dla naszego regionu. Kolejną strefą ekspozycji było „Górnictwo dawniej i dziś”. Dowiedzieliśmy się, jak kiedyś pracowali górnicy, na co byli narażeni, a nawet jak mieszkali. Chyba wszyscy zapamiętali, że ich patronką jest Św. Barbara. Znalazło się  coś interesującego również dla młodych chemików – w ciekawy sposób przedstawiony proces produkcji zakładu w „Sali Cynkowej”. Kolejnym punktem zwiedzania było przejście zrekonstruowaną bramą szybową do poziomu poddasza. Znajdowała się tam ekspozycja ze zbiorów ZGH „Bolesław” oraz instalacja poświęcona orkiestrze dętej. Na koniec wszyscy zgromadziliśmy się w sali kinowej
i obejrzeliśmy film dotyczący stanu dzisiejszego kopalń (już nieczynnych) w powiecie olkuskim. Dowiedzieliśmy się też, jak powstała Pustynia Błędowska oraz Stawy Czerwony i Zielony w Kluczach. Uczniowie z niezwykłą ciekawością zakładali okulary wirtualne, które sprawiały wrażenia przebywania w prawdziwej kopalni. Po wyjściu zrobiliśmy sobie wszyscy pamiątkowe zdjęcie. Składamy serdeczne podziękowania za przekazaną nam wiedzę obecnym i byłym pracownikom kopalni: p. Krzysztofowi Bonieckiemu, p. Jackowi Jochymkowi, p. Janowi Chojowskiemu i p. Ryszardowi Wnukowi. Za opiekę nad naszą grupą dziękujemy p. Małgorzacie Łaskawiec i p. Pawłowi Jandzie.

Organizatorkami wycieczki były: 

ze Szkoły Podstawowej w Rodakach – p. A. Banach i p. D. Kożuch,

ze Szkoły Podstawowej w Chechle- p. M. Latos

inf. Monika Latos

 
Teatr internetowy „Księga dżungli” Email

 

   

             W dniu 17 października o godz. 9.00 uczniowie klas I-III mieli mozliwość obejrzenia spektaklu pt. "Księga Dżungli”  z Teatru Arlekin w Łodzi.   Opowieść o chłopcu wychowanym przez wilki przygotowana wspólnie z Mistrzem Lalkarzem Teatru Narodowego Islandii, Berndem Ogrodnikiem. Czytaj więcej...

 
Akcja „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska” Email

Samorząd Uczniowski prowadzi akcję:
„Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”
Do końca października przynieś suchą karmę, puszkę, miskę smycz lub zabawkę dla psa lub kota. Zostaw je w wyznaczonym miejscu w szkole. Zebrane rzeczy zostaną przekazane do schroniska „Rafik” w Bolesławiu.

                                                                                                                                                              Dziękujemy!  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 60