Nowości


Ferie zimowe 2018 Email

             

 
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018 Email

   

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018 obchodzić będziemy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. (WIECEJ)

 Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie z klasy VI przedstawili materiały dotyczące DBI 2018 na temat kultury szacunku w sieci.

Przedstawione materiały sprowokowały uczniów do dyskusji, dzięki temu zostały przypomniane zasady bezpiecznego korzystania z internetu, zasad netykiety oraz kultury i szacunku w sieci. Uczniowie sami wyciągnęli pozytywne wnioski przed feriami zimowymi, że zabawy i ruchu na świeżym powietrzu z koleżankami i kolegami nic nie zastąpi.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

 

 
MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 Email

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego. Do pierwszego etapu tego konkursu – etapu powiatowego, przystąpili następujący uczniowie z klas V – VII: Maja Gut, Zalewska Julia, Kamionka Julia, Giermala Natalia, Chobitko Illia i Stachowicz Miłosz. Zadania konkursowe były oparte na znajomości gramatyki i słownictwa angielskiego oraz czytania ze zrozumieniem. Do kolejnego etapu – rejonowego, zakwalifikowała się uczennica klasy VII – Maja Gut. Do tego konkursu Maja przygotowywała się z zagadnień leksykalno – gramatycznych oraz dodatkowo z lektury - historii Londynu. Niestety nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu, ale wszystkim biorącym udział w tym konkursie, a szczególnie Mai, gratulujemy i dziękujemy za chęci i pracę włożoną w przygotowanie się do tak trudnego konkursu.

inf. Izabela Milka

 
„POCZTA WALENTYNKOWA” Email

                                                      

Na korytarzu szkolnym jest umieszczona skrzynka na kartki walentynkowe.

 
Powiatowy konkurs pt. „Mały Mistrz Ortografii Przeglądu Olkuskiego” – etap szkolny Email

                 

W dniu 6 lutego 2018r. uczniowie z klasy II i III uczestniczyli w konkursie pt. „Mały Mistrz Ortografii Przeglądu Olkuskiego”- etap szkolny. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na napisaniu dyktanda, a druga na rozwiązywaniu zadań związanych ze znajomością zasad ortograficznych.

W etapie szkolnym:

1 miejsce zajęła Lena Działach

2 miejsce Lena Czapla

3 miejsce Leny Działach

Do kolejnego etapu gminnego przeszły te 3 uczennice z klasy III.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Etap gminny odbędzie się w Szkole Podstawowej w Kluczach 20 marca o godzinie 10:00.

inf. Agnieszka Jurczyk-Szatan

 
VI POWIATOWY KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA” Email

1 lutego 2018 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbył się finał VI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”, skierowanego do uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z powiatu olkuskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. Zadaniem uczestników I etapu było nagranie 5-minutowego filmu,  wykonanego na  nośniku cyfrowym: kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym, na którym uczeń czyta fragment wybranego utworu prozatorskiego. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 63 uczniów z 33 szkół z powiatu olkuskiego, w tym trzy uczennice z klasy VII: Julia Zalewska, Natalia Giermala i Julia Kamionka. Do finału zakwalifikowało się 10 uczniów, w tym nasza uczennica Julia Kamionka. Tym samym Julia została finalistką VI Powiatowego Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”.

Gratulujemy Julii i życzymy kolejnych sukcesówJ

                                                                           

inf. Renata Zawisz

 
Bal karnawałowy 2018 Email

Stroje karnawałowe

  

Prezentacja strojów karnawałowych

 

Wspólne tańce i zabawy


Karnawał (zapusty) to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Karnawał jest ściśle związany z tańcami, więc nie mogło ich zabraknąć również u nas. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwa radości. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, cyganek...
W konkursie na najciekawsze i najpiękniejsze przebranie karnawałowe, po krótkiej autoprezentacji, jury przyznało nagrody następującym uczniom:

w kategorii klas I-III:
I miejsca: Natalia Sękala - Kot
II miejsca: Jaś Żak – Kapitan Titanika
III miejsca: Amelia Tylec - Kowbojka
Wyróżnienie: Zosia Kramarska –      Czarownica

w kategorii klas IV -VI
I miejsca: Konrad Brodziński – Mumia
II miejsca: Zosia Pacia - Hermiona
III miejsca: Ola Woźniczko-Kobieta mafii
Wyróżnienie: Dominik Zalewski - Śmierć    


   Wspaniała muzyka sprawiła, że bawili się zarówno mali, jak i dorośli. Tanecznymi krokami chwalili się nawet nauczyciele. Do dyspozycji obecnych na balu była również wspaniale zaopatrzona kawiarenka z pysznymi babeczkami, upieczonymi przez nasze mamy, tostami, słodyczami i napojami. Z każdą chwilą zabawa nabierała tempa i dynamiki.
    Zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć z karnawałowych szaleństw.

                                                                                                                                             inf. Monika Zalewska

 
Bal karnawałowy - informacje Email

                                                     

Zapraszamy serdecznie uczniów na bal karnawałowy, który odbędzie się w środę
31 stycznia 2018 r.

Klasy I-III na godz. od 15:00 do 17:00

Klasy IV-VII na godz. od 17:00 do 19:00

Mile widziane przebranie karnawałowe.

Będą tańce, zabawy i konkursy.

 
Ważna informacja Email

Serdecznie zapraszamy na Zebranie z Rodzicami,

które odbędzie się we wtorek 30 stycznia 2018 r. o godz. 17:30

 
Powiatowy Konkurs Recytatorski 2018 Email

Przygotowania do konkursu – losowanie kolejności

  

Rozpoczęcie konkursu przez Panią Dyrektor

   
   

Jury 

 

Uczestnicy konkursu

    
   

Wyniki i wręczenie nagród

   
   

Wspólne zdjęcie

Cała trójka recytatorek, które reprezentowały Gminę Klucze w XVI. Edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej, spisała się wspaniale! Emilia Cholewa ze Szkoły Podstawowej w Kluczach została Mistrzynią Recytacji Powiatu Olkuskiego w tym konkursie, Anna Wdowik ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie zdobyła trzecie miejsce, a Nela Dudek z Klucz otrzymała wyróżnienie. 

Opiekunką zwyciężczyni finału konkursu (czyli etapu powiatowego) jest nauczyciel Ilona Antos. Laureatkę trzeciego miejsca przygotowywała Bogumiła Barczyk, a uczennicę
z wyróżnieniem przygotowała Agnieszka Szarek.

Emilia Cholewa, Anna Wdowik i Nela Dudek to zdobywczynie trzech najlepszych miejsc w etapie gminnym konkursu, zatem tej trójce uczennic przypadł zaszczyt reprezentowania gminy w finale konkursu. 
Oto pozostałe wyniki recytatorów spoza gminy Klucze w etapie powiatowym:
Drugie miejsce zajęła Wiktoria Pasternak z Olkusza. Ponadto jury w składzie: Łukasz Jarosz (przewodniczący jury, polonista i poeta), Mariola Binek (nauczyciel języka polskiego w SP Rodaki) i Anna Wójcik-Kochańska (nauczyciel języka polskiego w SP Chechło) przyznało wyróżnienia: Antoninie Mittmann (Osiek), Bartoszowi Ćwik (Bolesław), Dorocie Kobylarz (Kąpiele Wielkie) i Katarzynie Szczęśniak (Gołaczewy).

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Edukacji Wczesnoszkolnej miał już 16. edycję. W tym roku odbywał się pod hasłem „Humor w poezji dziecięcej”.
Konkurs organizują wspólnie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu i Szkoła Podstawowa w Chechle, w której nad przygotowaniem konkursu czuwają nauczycielki: Eleonora-Lazurowicz Senejko, Anna Wójcik-Kochańska i Agnieszka Jurczyk-Szatan.
Honorowy patronat nad konkursem sprawowali: Małopolski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Olkuskiego oraz Wójt Gminy Klucze. Konkurs wsparli: Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Radna Gminy Klucze i Sołtys wsi Chechło Maria Sierka, Radny Gminy Klucze z Chechła Janusz Piasecki, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chechle Anna Kotara, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Jarosława Kraszewska, która na uroczystym zakończeniu konkursu reprezentowała Wójta Gminy Klucze, Referat Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Gminy Klucze (nagrody - gadżety promocyjne) oraz Rafał Jaworski, redaktor naczelny miesięcznika „Echo Klucz”, który sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.                                       

inf. Rafał Jaworski

 
„Królewna z drewna” – teatr internetowy Email

Uczniowie klas I-III obejrzeli transmisję spektaklu - „Królewna z drewna” z Teatru Lalek Arlekin w w dniu 11 stycznia o godz. 09.00.

„Królewna z drewna” to barwna, wierszowana bajka, oparta na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka. A zło czyha wszędzie – ze strony natury, ale i ludzi – bandy korników i bezwzględnych drwali. Dlatego Sosenka staje przed nie lada wyzwaniem, musi podejmować trudne decyzje i niezwykle szybko dorosnąć…(czytaj więcej)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 63