Nowości


Zielona szkoła – Darłówko 04.05 -17.05.2017r. Email

                                                   

                                                                          Nasi koloniści

Nad morzem

   

W mieście

  

Zabawy na plaży - "Szczur", "Przeciąganie liny"

  

Na placu zabaw / wspólne ognisko

  

Labirynt w Paprotach

  

Chwila odpoczynku / robienie baniek mydlanych 

  

Zachód słońca nad morzem

   

Relaks na basenie

 

Zamek Książąt Pomorskich / Powrót do Darłówka tramwajem wodnym

   

Popołudniowe zabawy

 

Trochę deszczu, trochę słońca

 

Gimnastyka korekcyjna

   

 
„Bezpieczeństwo w szkole i w domu” Email

Prelekcja na temat "Bezpieczeństwa w szkole i w domu"

   

Zwiedzamy wóz strażacki

   

  

   

W poniedziałek 8 sierpnia została zorganizowana dla uczniów naszej szkoły prelekcja na temat „Bezpieczeństwa
w szkole i w domu”. Przyjechali do nas strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej pan Grzegorz Solecki
i Janusz Słaboń. Podczas prelekcji uczniowie i nauczyciele usłyszeli na temat zasad korzystania z urządzeń elektrycznych i gazowych, oznaczeń dróg ewakuacyjnych i numerów alarmowych. Następnie uczniowie oglądali wóz strażacki.

inf. Magdalena Palska

 
„Witaj Majowa Jutrzenko" Email

      

Dzień 3 Maja jest nie tylko Świętem Konstytucji, gdy wspominamy uchwalenie niezwykle ważnego dokumentu dla naszego kraju i Europy, ale też dniem, w którym oddajemy cześć i chwałę Maryi, naszej Pani i Królowej Narodu Polskiego.

Dla upamiętnienia tego dnia przedstawiciele Samorządu lokalnego z Panem Wójtem Norbertem Bieniem, dyrektorem GZO Panią Jarosławą Kraszewską, dyrektorami szkół i przedszkoli, jak również uczniami i młodzieżą szkolną zgromadzoną pod sztandarami szkół oraz  wierni naszej parafii  i okolicznych miejscowości,  wzięli udział w uroczystej Eucharystii oraz patriotycznym koncercie wokalno-instrumentalnym pt. „Witaj Majowa Jutrzenko”. Zorganizowany był on przez ks. Kanonika Marka Szeląga w kościele pw Narodzenia NMP w Chechle.

Ucztę duchową, Eucharystię, rozpoczął proboszcz parafii, ks. kan. Marek Szeląg, witając zebranych gości. Podczas nabożeństwa okolicznościowe kazanie, pełne głębokiego przesłania, wygłosił  ks. dr hab. Paweł Sobierajski. Z kolei dzięki niezwyke pięknym pieśniom i muzyce mogliśmy przenieść  się na wyżyny prawdziwie anielskie.

Zespół stanowili: Nicole Wodzińska — sopran; Katarzyna Ćwiek — mezzosopran Kamil Bień — tenor; Piotr Karzełek — baryton; ks. dr hab. Paweł Sobierajski — tenor/konferansjer Mirella Malorny Konopka — pianistka. Artyści, których z przekonaniem można nazwać krzewicielami polskiej historii, kultury  i sztuki, poruszyli nasze serca i umysły. Wśród utworów znalazły się najpiękniejsze modlitwy Maryjne; polskie pieśni patriotyczne i światowe szlagiery muzyki wokalnej. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania.

Mieliśmy możliwość oderwać się od szarej codzienności, podjąć refleksję i zatrzymać się nad sacrum czyli tym,  co święte oraz nad wszystkim, co Polskę stanowi.

inf. Magdalena Palska

 
Wizyta w Parlamencie RP Email

                                                                      

           Dnia 20.04.2017 r. uczennica klasy VI Natalia Giermala wraz opiekunem, polonistką Bożeną Kliś były z innymi laureatami konkursu literackiego „Żołnierze Wyklęci-Cześć Ich Pamięci!” na wycieczce w Warszawie, która była formą nagrody głównej.
           Uczestnicy wyjazdu zobaczyli Parlament RP, Sejm i Senat, a także mogli przysłuchiwać się obradom Sejmu. Tam spotkali się z Posłem Markiem Pęk, organizatorem konkursu, a także spotkali Posła Jacka Osucha, a w Senacie Marszałka Stanisława Karczewskiego, z którym zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Później laureaci zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wycieczka była bardzo udana, na pewno zostanie w naszej pamięci.

inf. Bożena Kliś

 
Konkurs dla klas V-VI Email
 
Konkurs dla klasy V - VI Email
 
Miesiąc kwiecień na świetlicy Email

    

Miesiąc kwiecień na świetlicy kontynuowaliśmy pod hasłem wiosennego nastroju. Uczniowie odrabiali zadania domowe, wykonywali prace plastyczne, ćwiczyli własne scenki teatralne oraz czytali w grupach ulubione utwory książkowe. Odbywały się również rozmowy kierowane na temat Dnia Ziemi, który miał miejsce 22 kwietnia. Poruszyliśmy zagadnienia dotyczące ochrony środowiska, segregacji odpadów oraz szacunku do otaczającej nas przyrody.

inf. Aleksandra Szatan

 
Wyniki ogólnopolskiego konkursu na Pisankę Wielkanocną Email

Prace zbiorowe

Nasza szkoła została wyróżniona w tym konkursie.

Prace indywidualne:

2 miejsceNatalia Grzanka z klasy III a

Wyróżnienie:

Patrycja Krzynówek z klasy I

Amelia Radzięta z klasy IV

Gratulujemy !!! Życzymy kolejnych sukcesów.

inf. Aleksandra Szatan

 
KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Email

Szkoła Podstawowa w Rodakach organizowała Gminny Konkurs z języka angielskiego na plakat pt.:”Highlights in Great Britain”. Wielu uczniów z naszej szkoły przygotowało plakaty, które promowały naukę języka angielskiego i przedstawiały atrakcje Wielkiej Brytanii. Czekamy na wyniki.

inf. Izabela Milka

 
Komunikat Email

Zbiórka elektroodpadów przedłużona do godziny 8:00 – 26 kwietnia 2017r.

 
Komunikat – LICZYMY NA WAS Email

Do 21.04.2017 prosimy o dostarczanie zużytych urządzeń na rzecz szkoły

Można przynosić do szkoły zużyty sprzęt wielkogabarytowy np.: pralkę, lodówkę, sprzęt biurowy oraz sprzęt małogabarytowy (elektryczny i na baterie)

Za uzbierane kilogramy elektroodpadów szkoła otrzyma bony do wykorzystania na nagrody w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

DZIĘKUJEMY !

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 55