Nowości


Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Edukacji Narodowej Email

Przygotowania do ślubowania 

   

Powitanie

   

Recytujemy, tańczymy, śpiewamy

       

Pasowanie

       

Bardzo ważnym momentem w życiu każdego małego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole w dniu 13 października 2017 r.
W tym roku szkolnym ślubowanie składało ośmiu uczniów. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu, tańca i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem. Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce!

inf. Anna Wójcik-Kochańska

 
Integracyjny wyjazd do Stadniny Koni w Małobądzu Email

   

W czwartek 5.10.2017 klasa IVb pod opieką Pani Aleksandry Szatan, Magadaleny Palskiej oraz czworga rodziców udała się na integracyjny wyjazd do Stadniny Koni w Małobądzu. Uczniowie mogli zobaczyć stajnie, konie różniej rasy, zaprzyjaźnione koty oraz wybieg dla koni. Na koniec udaliśmy się do pięknego, drewnianego domu położonego nad stawem, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie ugoszczeni ciepłą herbatą i ciasteczkami. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy, aby poobcować z przyrodą, zwierzętami i móc się w dalszym ciągu integrować z klasą.

inf. Aleksandra Szatan

 
Przedstawienie pt. „Wisła – Królowa polskich rzek” Email

  

  

Wizyta na poczcie

   

3 X 2017 r w Domu Kultury " Papiernik" w Kluczach zaprezentowano widowisko pt. "Wisła- Królowa polskich rzek", w którym wystąpiły grupy teatralne Gminnego Ośrodka Kultury w  Kluczach, w skład jednej z grup wchodzą uczennice naszej szkoły Julia Szopa i Wiktoria Bakalarczyk z  klasy V oraz Lena i Leny Działach z klasy III. Młodych wykonawców oklaskiwały zachwycone widowiskiem dzieci nie tylko z naszej szkoły, ale i z innych szkół naszej Gminy. W oczekiwaniu na powrót do szkoły zwiedziliśmy Urząd Pocztowy w Kluczach i  przyjrzeliśmy się pracy urzędników. Dzieci poznały zakres usług pocztowych oraz dowiedziały się jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu.

inf. Edyta Kidawa-Półkoszek

 
XXII Rajd Górski Email

  

W dniu 30 września 2017 roku odbył się XXII Rajd Górski na szczyt Równica dla szkół z powiatu olkuskiego. Dziesięcioro uczniów z klas V-VII pod opieką Aleksandry Szatan pokonało 8 km trasę z Ustronia. Na mecie otrzymaliśmy dyplom dla szkoły za udział w rajdzie oraz mapy i materiały edukacyjne promujące turystykę górską. Pogoda nam dopisała więc zadowoleni późnym popołudniem wróciliśmy pod szkołę.

inf. Aleksandra Szatan

 
MISTER SZKOŁY 2017 Email

Przygotowania do wyborów

  

Publiczność szkolna

  

Kandydaci 

       

Sławek z kl. I / Jasiu z kl. II / Filip z kl. III  /  Oskar z kl. IV a/ Nikodem z kl.IV b/ Kacper z kl. V/ Jakub z kl.VI / Jakub z kl.VII

Konkurencje 

  

  

  

Wyniki

  

W dniu 28.09.2017r. odbyła się impreza, podczas której dokonano wyboru Mistera Szkoły 2017. Eliminacje klasowe przeprowadzono kilka dni wcześniej, wyłaniając ośmiu kandydatów z klas I-VII. Droga do tytułu Mistera nie była łatwa.

Jury, w skład którego weszli nauczyciele, oceniała zaradność, szybkość kandydatów i ich pomysłowość podczas poszczególnych konkurencji przyznając za każdą punkty.

Najwięcej punktów i tytuł Mistera Szkoły otrzymał

                           - Jakub Habrzyk z klasy VI  

Wicemisterem został  - Jan Żak z klasy II

a II Wicemisterem      -  Kacper Baca z klasy V    

Wszystkim przystojniakom gratulujemy odwagi i fantastycznego dystansu do siebie!

inf. Monika Zalewska

 
Dzień Chłopaka – pełen wrażeń! Email

KLASA IV a

   

KLASA V

   

W czwartek, tj.28 września 2017 r.,  uczniowie klasy IVa i V wraz z wychowawczynią i rodzicami, zorganizowali ognisko klasowe.

Rodzice zadbali o wszystko;  przygotowali miejsce oraz kiełbaski. Dopisała nam też  pogoda.

Dzieci chętnie pomagały rodzicom i nie mogły doczekać się na kiełbaski z ogniska.

W międzyczasie chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, a dziewczynki  organizowały sobie zabawy ze skakanką.

Kiedy kiełbaski były już gotowe, wszyscy zjedli je z apetytem. Potem wszyscy świetnie bawili się w chowanego.

Na koniec dziewczynki przygotowały dla chłopców miłą niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka. Nie brakło też słodkości dla dziewczynek.

Ten dzień był bardzo udany, a uczniowie taką integracyjną wycieczkę planują już w przyszłym roku.

inf. Bożena Kliś

 
Wśród laureatów! Email

Uczeń klasy V Jakub Kamionka został laureatem okręgowego etapu Konkursu „List do Taty”.

Do etapu okręgowego zostało nadesłanych 88 prac z 22 szkół. 

Jury dokonało wyboru najlepszych prac, wśród których znalazła się praca naszego kolegi, napisana pod kierunkiem nauczycielki Bożeny Kliś.

Serdecznie gratulujemy!

Już wkrótce, tj. 5.10. 2017 roku, Jakub Kamionka odbierze w Krakowie nagrodę podczas finału konkursu.

inf. Bożena Kliś

 
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Współczesny mały i duży Patriota” Email

Konkurs będzie polegał na wykonaniu pracy plastycznej związanej z tytułem konkursu, a więc tematem współczesnego patrioty. Kwintesencją bycia patriotą jest bycie nim na co dzień. Patriota to człowiek, który nie tylko kilka razy do roku pamięta o świętach narodowych, ale przede wszystkim żyje patriotyzmem na co dzień. Patriotyzm dzisiaj to styl życia, zbiór określonych zachowań, postaw i decyzji, których dokonujemy każdego dnia.

Praca konkursowa wykonana w dowolnej technice (wykorzystanie np. papieru kolorowego, kredek, farb, piórek, wstążek itd.), w dowolnym formacie.
Każdy uczestnik konkursu powinien do pracy konkursowej dołączyć informację o swoich danych tj.: imię, nazwisko, adres, wiek, imię i nazwisko oraz telefon do rodzica/opiekuna prawnego.

Prace na konkurs proszę składać do pani Magdaleny Palskiej do 23 października.

 
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Barwy niepodległości” Email

Tematyka prac:

  • Prace plastyczne o tematyce patriotycznej nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości.
  • Kompozycja plastyczna przedstawiająca historię Legionów Polskich i postać Józefa Piłsudskiego.
  • Kompozycja plastyczne na odnosząca się do działalności Tadeusza Kościuszki.
  • Kompozycja plastyczna inspirowana życiem i twórczością Mieczysława Kozara –Słobódzkiego –patrona Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Format prac: A4, A3, maksymalny 50 x 70 cm.

Technika wykonania pracy :

Dowolna technika malarska, rysunkowa, graficzna, techniki mieszane, kolaż.

Prace płaskie, do prezentacji w antyramach ( prosimy nie wyklejać prac sypkimi materiałami i bibułą, nie zwijać prac w rulony).

Prace na konkurs proszę składać do pani Agnieszki Jurczyk-Szatan do 20 października.

 
Propozycje otwartych i bezpłatnych zajęć dla dzieci organizowanych w olkuskiej Bibliotece Email

Warsztaty komputerowe Soboty on – line

Zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 12 lat na bezpłatne warsztaty komputerowe Soboty on – line.  Uczestnicy zajęć nauczą się tworzyć m.in.: interaktywne plakaty, pocztówki, quizy i krzyżówki,  chmurki wyrazowe. Zapoznają się z projektowaniem infografiki, tworzeniem komiksów, screencastów, bloga itp.

Liczba miejsc ograniczona!

Na pierwsze zajęcia w tym roku szkolnym zapraszamy 7 października 2017 r. (sobota) o godz. 10.00.

Na zajęcia można zapisać dzieci osobiście lub telefonicznie (tel. 32 643 06 19, 32 754 56 13, 32 754 56 12).

Rozumiem, co czytam

bezpłatne i otwarte zajęcia organizowane w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przeznaczone dla dzieci z klas II i III ze szkół podstawowych.  Uczestnicy spotkań, poprzez ciekawe i interesujące zadania ćwiczą funkcje wzrokowe, słuchowe, ruchowe, podnoszą kompetencje językowe, a także doskonalą umiejętność logicznego i twórczego myślenia oraz czytania ze zrozumieniem. Zróżnicowane zadania sprawiają, że dzieci są zainteresowane zajęciami i aktywnie w nich uczestniczą, a dostosowany stopień trudności pozwala każdemu dziecku na osiągnięcie sukcesu.

Na pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia zapraszamy 14 października 2017 r. (SOBOTA) o godz. 10.00.

Uwaga! Dzieci systematycznie biorące udział w zajęciach  wezmą udział w NOCY W BIBLIOTECE!

Rozumiem, co czytam

bezpłatne i otwarte zajęcia organizowane w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przeznaczone dla dzieci z klas IV i V ze szkół podstawowych.  Celem zajęć  jest m.in. doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, której opanowanie jest niewątpliwie przepustką do sukcesu na każdym poziomie nauczania i w zakresie każdego przedmiotu. Czytanie ze zrozumieniem, to w dzisiejszym świecie podstawowa umiejętność, której opanowanie pozwala na aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym.

Na zajęciach, poprzez ciekawe i interesujące zadania będziemy ćwiczyć funkcje wzrokowe, słuchowe, ruchowe, podnosić kompetencje językowe, a także doskonalić umiejętność logicznego i twórczego myślenia oraz czytania ze zrozumieniem. Zróżnicowane zadania sprawiają, że dzieci są zainteresowane zajęciami i aktywnie w nich uczestniczą, a dostosowany stopień trudności pozwala każdemu uczniowi na osiągnięcie sukcesu.

Na pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia zapraszamy 14 października 2017 r. (SOBOTA) o godz. 12.30.

Bajkowe soboty dla rodziny

– to projekt realizowany od kilku lat przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas kreatywnych warsztatów, inspirowanych książkami dla dzieci, m.in. otwieramy worek z pomysłami na to, jak atrakcyjnie spędzić czas z dziećmi, a także jak poszerzyć repertuar zabaw, które można proponować swoim dzieciom. Celem zajęć jest również wspieranie tworzenia się wyjątkowych więzi między rodzicami a dziećmi oraz urozmaicenie monotonii dnia codziennego Warsztaty stworzą również rodzicom okazję do obserwacji swojego dziecka, jego zachowania w grupie dzieci, a dzieciom do oswojenia się z grupą dzieci i radzenia sobie w tej grupie.

Jeśli zatem chcą Państwo, aby dziecko nie znało pojęcia "nuda" i  rozwijało się poprzez mądrą, kreatywną i inspirującą zabawę, to serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 8 lat wraz z rodzicami (opiekunami) na bezpłatne i otwarte zajęcia pt. Bajkowe soboty dla rodziny.

Na kolejne zajęcia zapraszamy 14 października 2017 r. (sobota) o godz. 11.00.

 
Zawody w Halowej Mini Piłce Nożnej Email

21 września odbyły się  Zawody w Halowej Mini Piłce Nożnej w kategorii dziewczyn i chłopców. Uczniowie
i uczennice z klasy V i VI dzielnie walczyli w Szkole Podstawowej w Kluczach. Zarówno chłopcy i dziewczyny
w swojej kategorii zajęli II miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

inf.  Edyta Mędrek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 60