NIEZWYKŁE SPOTKANIE Email

We wtorek 11 października uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej w Chechle wraz z opiekunami brali udział w spotkaniu z Panią Wandą Chotomską.

Odbyło się ono w Domu Kultury „Papiernik" w Kluczach.

 

 

 

Organizatorzy tego niecodziennego wydarzenia-Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczach-dostarczyli dzieciom niezwykłych wrażeń. Uczniowie, kiedy dowiedzieli się o terminie spotkania ze znaną pisarką, autorką ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Dzieci Pana Astronoma", „Od rzeczy do rzeczy", „Bocianek", „Przygody jeża spod miasta Zgierza", czy „Pięciopsiaczki", nie mogli doczekać się tej chwili.

Już samo spotkanie z autorką audycji radiowych i telewizyjnych Panią Wandą Chotomską było dla wszystkich prawdziwą ucztą duchową. Pisarka nie tylko czytała, recytowała z pamięci własne utwory, ale także odpowiadała na wszystkie pytania dzieci i dorosłych.

Serdeczna atmosfera, osobisty urok i wdzięk znanej pisarki sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili i czas szybko minął.

Miłym końcowym akcentem spotkania z Panią Wandą były dedykacje, które Pani Chotomska wpisywała do książek zakupionych przez dzieci i dorosłych.

Można było także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Panią W. Chotomską oraz jej dorosłą wnuczką, która towarzyszyła swojej Babci.

Bardzo się cieszymy, że mieliśmy za darmo taką możliwość kontaktu z popularną pisarką. Mamy nadzieję, że dzięki takim wspaniałym spotkaniom nasze dzieci chętniej będą sięgać po książki i z zapałem je czytać.

Wdzięczni jesteśmy także Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Elżbiecie Szatan i jej współpracownikom za gościnność i miłe przyjęcie.

Bożena Kliś, Magdalena Palska